To je neftěftí, to je neftěftí…

Bědoval Kuřihlásek, když mraveniště a jeho osazenstvo potkala nějaká nehoda. Fídlo se od něj liší tím, že neběduje, ale vždy v pondělí fťaftně blije. Seznam Zprávy je pověstný tím, že se Lukačovičovi podařilo soustředit v řadách redaktorů ten největší póvl, co na české mediální scéně existuje. S jednou výjimkou, a tou je Forum24. Tam je to ještě hustší.

A s ním také začneme.

(ZDE) se nešťastně vyblil Vilém Besser. Řetěz příčin a následků je celkem přehledný. Luboš Xaver Veselý se spolu s Hanou Lipovskou a Pavlem Matochou stali symboly nového a kritického směru v Radě ČT. Česká televize, tato nectihodná instituce, patří už od převratu pevně do rukou pravice, stala se její propagandistickou hlásnou troubou. Zcela profláknutí redaktoři typu Fridrichová, Písařovicová (in memoriam), Železný, Wollner, Tvarůžková, Witovská či žába na prameni Šámal, vše zastřešeno gaunerem se střetem zájmů jako hrom a s vodnatýma očima navíc, to je ve zpravodajství a publicistice  skoro stejný šmejd, jako póvl ze Seznamu, Fora24 nebo Hlídacího psa, atd. Ale navíc placeno vámi všemi, jste jak ovce, co nejsou schopny se vzepřít vlkům a také přestat ten chlívek financovat.

Besser je odporný ksindl, který se Xaverovi posmívá, že nebyl schopen Měcháčkovi odporovat přímo ve vysílání ČRo, když to by stálo Xavera místo, nemohl se hádat, protože Kodex a Xaverova vachrlatá pozice v ČRo obecně. Bylo to od Měcháčka stejně zbabělé, jako ten pověstný Mackův pohlavek.

Ksindl se pak Xaverovi ještě vysmíval, že nebyl schopen odporovat ani ve chvíli, kdy ho na Seznamu během jeho odchodu ze senkruvny žurnalistiky napadl šílený svačinář Konstantin (ZDE), celé od  času 7:37. Jednalo se o to, že na svém streamu se Xaver obul do elévky Zdíši (Zdislavy Pokorné) ze Seznamu, která zjišťovala, jestli hosté pořadů XTV musí za vystoupení a popularizaci platit. Xaver udělal tu chybu, že přišel do Seznamu, do prasečáků se na návštěvy nechodí, a navíc se za případnou újmu na Zdíšině psýché omluvil. S psychopatickým ksindlem se jedná s klackem v ruce a nikdy se mu nesmí člověk omlouvat. Ta scéna ze samého závěru, kdy na něj vystartoval svačinář, ta je podivná, Konstantin váží šedesát kilo a Luboš třikrát tolik, stačilo by, kdyby na něj jenom položil ruku, ale přihlouplý Xaver si myslí, že je nutné jednat čestně a chovat se slušně. S tím tak někam dojdeš, vole!

XTV a její hlavní moderátor patří k těm málo médiím, která se snaží informovat objektivně, rozumně, bez optiky pravičáckých brýlí. Proto se stávají terčem útoků zcela v médiích převažující kapoušské, havlistické, liberální a pražskokavárenské propagandy. XTV není levičácká, ani zdaleka ne, ale „Kdo nejde s námi, jde proti nám…“

Pokud se vám zdá, že se článek nadměrně hemží slovy ksindl, póvl, šmejd či prasečák, tak se nemýlíte. Popisuji stav, kdy nezávislost těžce na pravici závislé ČT brání ti, kteří ze závislosti a zkorumpovanosti ČT profitují jak politicky, tak i finančně (Sommerová a spol.). Popisuji hnojník, tedy je těžké vyhnout se hovnům.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

19 thoughts on “To je neftěftí, to je neftěftí…

  • Normální člověk se zpravidla nehrabe ve sračkách proto aby mu bylo líp.
   Jak můžete něco takového už jen předpokládat?
   Ale upozornění na ucpaný a zasraný hajzl určitě smysl má.
   Tedy alespoň pro toho kdo má nějaké základní hygienické návyky.

   • Když ale mně to přináší skutečně jisté uspokojení, Kamile, když je úpadkový a nehumánní režim liberálního kapitalismu potvrzován projevy svinských charakterů jeho příznivců a propagátorů, včetně novinářské obce, která už svojí odpornou morálkou i stylem překonala tu bolševickou. Což bohužel stvrdila i tresen, která místo nějaké argumentované a přesvědčivé obhajoby Bessera a Šídla, těchto dvou „žurnalistů“ z rodu bezcharakterních prasáků a prolhanců, předvedla svůj obvyklý plivaneček. Tohle je možné pozorovat po celé síti, příznivci pravice nadávají a posmívají se, ale myšlenku nebo validní argumenty nevyplodí. Nemohou, jsou v prdeli, kde, jak je známo, je tma, protože nejsou tam okna.

    • Tarasi, já jsem nějaké takové novináře (tzn. pravicové, prozápadní, pronatoidní, protiruské, promuslimské, liberální, konzervativní…) poznal osobně a dozvěděl jsem se od nich, že mají za to tolik peněz, o kterých se mi ani nezdá. Třeba byste se stal taky „pravicovým“, kdybyste za to dostal tolik peněz, že byste zbytek života prožít na lehátku pláže na Bahamách či na Jamajce s láhví pravého šampaňského. 🙂

     • Karle, asi bych se propagátorem kapitalistické amorálnosti nestal, stejně jako jsem to vydržel za bolševika. Né že bych byl matka Tereza, ale vola ze sebe nenechám dělat. S těmi „špičkami“ žurnalistiky u Lukačoviče na Seznamu: takhle to dopadá, když se spratek dostane k penězům.

   • Tak já to mám asi naopak. Mne potěší každý ostrůvek pozitivní deviace.
    Tak třeba Reflex není moje parketa ale přesto mi dělá radost že se v jeho řadách vyskytuje moderátor jako Čestmír Strakatý, nejsem fanouškem Radiožurnálu ale Lucii Výbornou si poslechnu někdy i s hostem který mne moc nezaujme, v DVTV zas příjemě vyčuhuje Martin Veselovský no a když se sejde dobrý pořad s dobrou moderátorkou jako je tomu u Svobodného universa a Martiny Kociánové, tak mne to potěší dvojnásobně.
    Poslední dobou sleduji dost pravidelně na BurešTV Skálovy „Rozhovory s….“ a vidím že jako dobrý moderátor dokáže vystupovat i neprofesionál.
    Moje kritéria pro sledování jsou:
    1) zajímavý host
    2) moderátor je na něj připravený
    3) klade otázky z nichž bych aspoň většinu položil také
    4) dokáže na odpovědi reagovat inteligentně tak že z nich odvodí další zajímavé otázky
    5) nechá svému hostu dostatečný prostor pro vyjádření ale dovede ho citlivě usměrnit aby se příliš „nerozežvanil“ tak že by se zbytečně opakoval
    6) nevnucuje jemu (ani posluchači) své (nebo maistreamové) názory a nenechává ho „smažit se ve vlastní šťávě“
    7) čím blíže k rozhovoru a dále od „výslechu“ tím lépe

    Plivanečků by se neměl/a moderátor/ka dopouštět vůbec, stejně jako nějakého devótního lezení do zadku. Těch trapných plivanců si člověk užije ažaž v diskusích pod články a myslím že zdaleka nejen na Seznamu. Souhlasím s tebou že ta argumentační nouze z nich přímo čiší. Zpravidla jde jen o několika slovné hlášky, kterými jejich autoři nesdělí nic jiného než svou emoci a omezenost. Myslím že je dnes už k ničemu nějaké dělení na „pravici“ a „levici“, ono to kolikrát je tak ubohé že ten postoj ani nerozeznáš, ale souhlasím s tebou že lze tohle vypozorovat především u zastánců mainstreamových názorů sdílejících pocít, že oni jsou „ti co mají navrch“ a tak je „pod jejich úroveň“ argumentovat.

 1. Překrásné faux pas: ve své poslední Hejma show se podařilo lídrovi (Žlutý pes, tráva je modrá, odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel) když pravil, že Pavel Kohout se za svá svazácká léta a hovadiny, které za nich vyváděl, musel omlouvat až do smrti. Žádnej omyl, řekl to dvakrát. Tedy jsem se vyděsil, že mi něco uniklo a prohledal internet s heslem smrt Pavla Kohouta. Samozřejmě nikde nic, tedy kopanec jak hrom, z něhož však plyne, že PK čeká ještě dlouhý život, patrně přes stovku, já mu jej přeju, dostal naloženo hodně.

  Upozorňuju, že Terasa přináší senzaci jako první, nikdo si toho v diskuzi pod streamem nevšiml, což ovšem vyvolává myšlenku, že Kohout patří pro dnešní společnost někam hodně daleko, do historie, patrně mezi národní obrozence. A já s ním.

  • Nojo. ČR je malý dvorek ale pár kohoutů se na něj vejde. Na takového Járu Kohouta už si dnes vzpomenou jen milovníci předválečných filmů, když dnes někdo uslyší „Černý“ tak se mu spíše vybaví růžový tank, plovoucí vztyčený ukazováček, záchodová mísa v Bruselu …, nežli Mladý svět, Houpačka, Antidiskotéky, Supraphon atp. No a při Kohoutovi mu naskočí performer lijící své semeno do křtitelnice a požadující přijetí miliónu běženců do ČR, mnohem dříve než (pokud vůbec) třeba Katyně. On taky Pavel Kohout strávil dost času mimo dvorek a když čas trhne oponou sveze se s ní i kus paměti.
   Také jsem nakoukl do diskuze pod streamem a nic nenašel.
   Ale pak jsem si spustil ten stream a zjistil jde o jiný. 🙂
   Tak jsem si řekl: „Když si mohu já plést Hejmovy streamy, co by se nemohl plést Hejma“. Každej jsme nějakej, stará garda tiše odchází, do toho ještě covid… holt to špatně odhadl. Ale když mu to prošlo bez povšimnutí (s výjimkou tebe) tak to vlastně ani faux pas není. To je jako posrat se v lese, vyprat trenky v potoce a v klidu se vrátit domů „naostro“ s trenkami v mošně.

   • „…stará garda tiše odchází…“ – téma bylo zpracováno v přeslavné hře i filmu, na který se dodnes stojí fronty. A protože dosah autorových myšlenek je epochální a všeobjímající, je v díle intelektuálně (virtuálně) vlastně obsaženo i to posrání do trenýrek.
    Technická: v lese se není nutné podělat do trenýrek, les je jedno velké WC (když sprchne) pro zvířátka i pro zvíře z nejzhazlovatějších. Asi každý už v lese zanechal své poselství.

 2. „S tou rostoucí ekonomikou bych byl opatrný.
  Cosi se začíná dít!
  V průmyslu chybí vstupní materiály, dodavatelé nedodávají a když, tak třeba i se stoprocentním navýšení ceny.
  Zdražování finálních výrobků zatím firmy v rámci zachování své konkurenceschopnosti odkládají, ale dlouho už nebudou.
  U nás ve firmě už se na poradách nejvyššího managmentu otevřeně mluví o přicházející krizi.“
  Napsal jsem před chvílí u Tribuna.
  Tak jen k zamyšlení i zde, ony ty krize bývají taky pro mnohé neftěfstí, proto se jim asi říká krize.

 3. Tohle tu Saulovu krizi nepotvrzuje
  https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/na-otevreni-primarku-v-praze-si-privstaly-desitky-lidi-40363549
  ale vzbuzuje to oprávněné pochyby o inteligenci koupěchtivých: všem v té frontě bych sebral voličská oprávnění. Antikomunistická propagandistická média často dávají záběry z front v padesátých a počátkem šedesátých let. Až spustím svůj dezinformační proruský web, použiju tyhle záběry na demonstraci bídy za kapitalizmu.

  • „Tohle tu Saulovu krizi nepotvrzuje“

   Ale Tarasi, to přece není fronta z pražské Pařížské na o pár tisíc zlevněné Rolexky.
   To by ani tamní ruská klientela neuvítala a naopak stála ve frontě při jejich stoprocentním zdražení.
   No ale tady stojí na Václaváku Pražáci frontu na tričko za pajcku.
   Vám to hlava bere?

   • Samo že nebere, stát v rozvinutém kapitalismu frontu na triko za pajsku a ještě k tomu na Václaváku je perverze. Jedna baba ve frontě říkala, že kvůli tomu jela 180 kilometrů. Krize se ale většinou vyznačují zhroucením poptávky, čemuž fronta na Wenzelplatzu nenasvědčuje. Novinkou ovšem je, že finanční sektor si umí krizi vyrobit sám od sebe, bez jakýchkoliv reálných vlivů materiální výroby. Je to tak, jako kdyby se finančníci naučili šukat sami sebe.

    • Tak to jsme dva, ale já nikde netvrdil, že právě tento podivuhodný úkaz je příkladem nadcházející finanční krize.
     Ale jen tak pro srovnání…
     Za socíku, respektive jeho konci, nemohli důchodci koupit svoji oblíbenou obuv, jednoduše zvanou „důchodky“.
     Já vím, že tenkrát jste měl jiné starosti (a mladistvé radosti:-) ale já byl právě mezi těmi, co ty plstěné důchodky pilně sháněl a nejen svým prarodičům z Prioru vykupoval.
     Protože chodit v duchodkách bylo v té době pro jistou skupinu juvenailů jednoduše „In“ a klidně na ně taky stáli frontu.
     Stejně jak pro jinou skupinu jejích vrstevníků bylo in chodit v hadrech z Tuzexu.
     Možná podobnou komerční strategii před časem zkusil Lidl, když pod svým logem“socek“ vydal módní edici a ta byla ihned vyprodaná.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s