Janeček, ten s kyjem

Množství tepla, které Země zachycuje, se od roku 2005 zhruba zdvojnásobilo. To podle nového výzkumu NASA a Národního úřadu pro oceány a atmosféru přispívá k rychlejšímu oteplování oceánů, vzduchu a pevniny. „Rozsah nárůstu je bezprecedentní,“ uvedl Norman Loeb, vědec NASA a hlavní autor studie, která byla tento týden zveřejněna v časopise Geophysical Research Letters. Země se podle Loeba otepluje rychleji, než se očekávalo, informoval web Washington Post.

Tučně zvýrazněné potratil Adam Ryšánek, vedle Kubíka, Kmenty, Fídla, Slonkové či Mitrofanova další investigativně vyspělý člen rodiny vyjmenovaných seznamových blbečků.

Ve skutečnosti je to tak, že: „Země podle WP přijímá ze Slunce přibližně 240 wattů energie na metr čtvereční. Na začátku zkoumaného období, v roce 2005, vyzařovala zpět asi 239,5 těchto wattů – což vytvářelo pozitivní nerovnováhu asi půl wattu. Na konci tohoto období, v roce 2019, se tento rozdíl téměř zdvojnásobil na přibližně 1 celý watt na metr čtvereční.“

Neboli celkové přijímané sluneční teplo se (údajně, kdopak a jak to někdo změřil?) zvýšilo o 0,2 desetiny procenta, tedy o 0,00001 prdu. Titulek však vytváří dojem, že se množství tepla „bezprecedentně“ zvýšilo a že Gretě v tom vedru začal vysychat mozek.

Je to celkem už profláknutá taktika: Země má dva póly a vždy jeden je více přikloněn ke Slunci. Takže ve stejné chvíli na jednom pólu mrzne až praští a ledovec přibývá, zatímco na druhé straně Zeměkoule ledovec taje. Kokoti ze Seznamu však informují jenom o tom druhém, a že na opačném pólu mrznou ledním medvědům koule, o tom se nezmiňují. Je to stejné, jako když se stanice s měřením teplot stěhují blíž k městům nebo města se rozrůstají k nim. A hned tady máme „pozitivní nerovnováhu“ a hokejka (všimli jste si, že se už o podvodu nehovoří?) se pěkně ohýbá. Baerbocková, nová tragédie v ministerském křesle v Německu, na tiskové konferenci po jednání s Lavrovem zmínila klimatickou krizi dvakrát, přípravu války na Ukrajině Ruskem jednou a to samé agresivním paktem NATO ani jednou.

Myslím, že důvody k obavám, co se týká klimatické krize, nejsou: to celé je totiž sranda, fejk, virtuální dění, po jehož skončení na nás ti, co si tuhle taškařici vymysleli vykouknou na obrazovkách a zakřičí: Apríííííl!!!

Úplně vážně: máte ve svém okolí někoho, kdo by věřil, že se Země otepluje díky vypouštění CO2 lidstvem? Že topení v kamnech zapříčinilo ohřátí celé Zeměkoule? Že za totéž odpovídají kravičky, které nadměrně prdí?

Já nikoho takového neznám. Věříte, že by šestnáctiletý duševně chorý spratek mohl seřvat Valné shromáždění OSN a ono mu ještě za to zatleskalo? Kdepak, jsme totiž svědky dalšího divadla v režii pana Kazmy a sehraného najatými herci. Po jeho skončení se všichni pěkně zasmějeme a režižér vyinkasuje miliardu dolarů, protože tohle celosvětové představení za to určitě stálo.

No a v případě, že by to fejk nebyl, tak se také nic neděje, jenom se ta miliarda dolarů změní v desítky a stovky bilionů, ale my na to přece máme, vždyť žijeme v té nejlepší a nejkrásnější době, co tady zatím kdy byla. A za elektriku rádi zaplatíme celý důchod.

Pokud tedy ještě nějaká elektřina v zásuvce (kde i vzniká, jak věří zelení juvenilové) vůbec bude.

Ale pračlověk Janeček (a v podstatě ani ten náš) se také neměl špatně.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.