Drôle de guerre

Podivná v jiném významu, než byla ta v roce 1939. Podivná je proto, že se řežou dva bratrské národy, je to stejné, jako kdybychom válčili se Slováky. Umíte si to představit? Že bychom měli nějaký důvod k válce? Ne že by to ve světě vůbec neexistovalo, zrzaví parchanti Irové už předvádějí drahnou dobu, že je možné vyhodit do povětří strejdu jenom proto, že chodí do jiného kostela. Nebo Španělé nebo Belgičani nebo francouzští katolíci a hugenoti kdysi dávno nebo půlka Afriky nebo … Dobře, zas tak podivné to není, protože lidé jsou z větší části idioti.

 

Tahle válka je doprovázena gejzírem propagandistických a falešných emocí, které mají zakrýt to, že jedna strana konfliktu (a její fan klub) nemá čisté svědomí a hraje si na jediného spravedlivého, ublíženého, poškozeného, nevinnou oběť. Zvonku to tak skutečně vyzerá, ale kdybychom se vrátili do léta roku 1945, tak by to také vyzeralo na to, že se Češi utrhli ze řetězu a surově vyhánějí ze země své německé sousedy. To pokud ignorujeme, záměrně a pokrytecky ignorujeme, předcházející děje a stejně jako landsmanšaft přehlížíme to, co bylo chvíli předtím.

Když pod čistě optickým úhlem pohledu budeme posuzovat vyjadřování obou stran konfliktu, tak  vypadají seriózněji a racionálněji Rusové. Je to proto, že – na rozdíl od ukrajinské mnohdy prolhané hysterie – tak skutečně jejich chování působí. To pak je ještě znásobeno goebbelsovsky jednostrannou propagandou českých médií, která způsobila, že člověk automaticky jako prolhanou propagandu vypustí většinu negativních zpráv o současném zločinci číslo jedna na planetě. Tak dlouho pasáček volal Pomoc, vlci, až…

Ten skutečný zločinec číslo jedna si teď ve Washingtonu, Langley a samozřejmě i na Wall Streetu mne pazoury, protože se mu podařilo – jako to zkouší už po mnoho desetiletí skoro po celé planetě – vyvolat chaos, zatlačit své skutečné i domnělé nepřátele do defenzivy a pokud možno poštvat proti nim své pacholky. A přivedl spolu s Ruskem do vážných problémů i celou Evropu, dvě mouchy jednou ranou. Když se to nepodaří prachama (Majdan za pět miliard a Nulandové koláčky) intervenují sami. My jednodušší téhle doktríně říkáme „Rozeser, co můžeš!“

Pro posouzení toho, „kdo za to může“ se i v případě války na Ukrajině hodí princip  blokového schématu, které na principu rozhodování ano – ne o zásadních otázkách okolo proběhlého vývoje nám bez přebujelých emocí umožní odpovědět na v úvodu odstavce položenou otázku.

1. Má Rusko právo na stejnou úroveň bezpečnosti jako Spojené státy? Pokud odpovíte, že NE, jděte se zahrabat do hnoje na dvoře vašeho intelektuálně zdevastovaného statku (mozku). To NE v podstatě říkají všichni ti komentátoři na Novinkách a iDnesu, kteří píší Russáci a Putler a s nimi i elita české žurnalistiky typu Etzler, Mitrofanov nebo Šafr, kteří píšou na úrovni jenom o poznání méně zhovadilé než ti amatéři z Novinek. Právo na bezpečnost je státům zaručena v Chartě OSN i v závěrečném dokumentu konference KBSE, ze kterých ovšem praxe a především Spojené státy udělaly trhací kalendář. Proto se budeme řídit i tím, co by se dalo nazvat právem historicky daným, zvykovým. Odpověď tedy zní ANO, Rusko má stejné právo na bezpečnost jako USA nebo ostatní státy.

2. Byla bezpečnost Ruské federace ohrožena rozšiřováním NATO na východ? Nepochybně, navíc za sprostého porušení slibů, které Gorbačov od Západu dostal. Nenechal si to napsat na papír, nedostal bumážku a ani ji nevyžadoval, protože přece gentlemani dodržují dané slovo a on nechtěl vypadat jako buran z východu v láptích. Zapomněl, že nejedná s gentlemany, ale s ksindlem, světovým zločincem a agresorem č. 1. Západem provokovaný vstup Ukrajiny do NATO znamená zkrácení doby letu raket z amerických základen na Ukrajině do Moskvy na pouhých několik minut a je tím hlavním důvodem proč se na Ukrajině válčí. Stejně jako se málem válčilo v Karibiku a tím potom i na celém světě před šedesáti léty – a přitom nikdo neříká, že se Kennedy zbláznil, že je světový zločinec číslo jedna a Štrougal ho v penálu na mrtvoly nevyvěšoval na Letné na kachlíku.

3. Mělo tedy Rusko právo zahájit válku? Můj názor, o jehož správnosti jsem přesvědčen z nějakých osmdesáti procent (nemůžeme znát podrobnosti o vyjednávání Rusko – USA v létě a na podzim minulého roku v souvislosti s ruským ultimátem) je Jain, spojení německých slov ano i ne do jednoho, vyjadřujícího pochyby. Z předcházejících dvou bodů vyplývá, že sice důvody tady nepochybně byly (Stříži, Rakušane, Fialo, Černochová, Němcová, Koláři, Etzlere atd., atd…, neposerte se), ale ve vlastním provedení jsou věci, které se mi nelíbí. Začíná to (formálně) tou šarádou s názvem SVO, Speciální vojenská operace, co to má znamenat, když se regulérně válčí? Hlavním důvodem pro vyslovení výtky vůči ruskému postupu je ale to, že zcela chybí vyhlášení války podle vžitých, psaných (Haag) i nepsaných pravidel. Chybí i tomu předcházející ultimátum, které by jasně pojmenovalo důvody a požadavky, jejichž nesplnění Ukrajinou a Západem bude znamenat zahájení válečných akcí. Naděje, že by se podařilo válce zamezit vyjednáváním jsou sice malé, hlavně kvůli zločinným, Evropu a svět rozesírajícím principům americké zahraniční politiky, ale válka je tak hnusná a vážná věc, že měly být využity všechny možnosti k jejímu zamezení, včetně aktivace Rady bezpečnosti OSN před zahájením bojů. Připadá mi, že v Rusku stále panuje špionománie z dob Sovětského svazu, kvůli které bylo zakázáno fotografovat nádraží, a tím pádem byly vynechány v předcházejícím textu pojmenované postupy. Důvody pro toto pochybení neznáme, ale pokud jsou jimi zachování momentu překvapení, tak je to v době satelitů směšné.

Zcela ale selhává i Evropa, která je sice formálně zastupovaná Evropskou unií (a měla by v tomto případě jednat jednotně), ale co chcete od byrokratů, které reprezentují hloupé slepice i kohouti ve vedení a parazitární pohodáři v kancelářích i v parlamentu? Je to evropská válka a to, že je vyprovokovaná Spojenými státy nemůže zbavit Evropany odpovědnosti za kontinent. Znáte nějaký výrazný krok EU, který by směřoval k ukončení konfliktu, iniciativu, která by přivedla válčící strany k jednacímu stolu? Usnesení EP o tom, že Rusko je teroristický stát k jednacímu stolu rozhodně Rusy nepřivede.

Opakuje se to po sté: K čemu nám je takový neschopný a škodlivý útvar, bruselský moloch? Aby otravoval a ohrožoval existenci lidí svými nesmyslnými nařízeními a v důležitých záležitostech zcela selhával?

Naděje na ukončení války je malá a možnost, že konflikt přeroste do světového velká. Za této situace tady zcela chybí politici formátu Kennedyho a Chruščova, kteří pochopili, co je nejdůležitější a byli schopni vyjednat kompromis. Místo nich tady máme  dementa v Bílém domě, bisexuála a gerontofila v Elysejském paláci a jitrnici v Berlíně. Pološílené žluté kuře pak pobývalo na Downing Street. S hercem a kokainistou v zeleném tričku se dohodnout nelze vůbec, hysterické skeče mu sice jdou výborně, ale státníka nepřipomíná ani v nejmenším.

 Je to podivná válka, díky které se může kdykoliv z Ukrajiny stát Armagedonem.

Rusové jsou ostatně už připraveni i personálně.  

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

23 thoughts on “Drôle de guerre

 1. Omlouvám se, není to porušení mého nařízení, ale WP nereaguje na to, že mám přidávání komentářů zakázáno. Zafunguje tady jiná fíčura z adminu, tedy to, že komenty bude zakázáno přidávat po uplynutí jednoho dne. Jemnější nastavení není možné.

 2. Zdá se, že už i Vy začínáte věřit, ža původcem všeho zla je Brusel. Ale nesme zapomenout na jiné příklady z historie: vše se nakonec podělá, ať jsou *naše* úmysly sebevznešenější.
  Klausů ani Jelcinů je stále dost. A ti se nezakecají.

  • To asi ne, kdybych měl z voleje seřadit původce zla na zemi, tak je to svinská lidská povaha (pardon, svině), kapitalismus, Spojené státy coby jeho vrcholný představitel, islám, přelidnění a teprve potom Brusel, ale ne jako myšlenka, idea sjednocení Evropy je dobrá, ale bruselští politici a byrokrati.

 3. Zároveň s uznáním Donbaských republik Ruskou federací 21. 2. 2022, byly podepsány dohody o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci. Rovněž Putin vyzval „ty, kteří se chopili a drží moc v Kyjevě, aby okamžitě zastavili nepřátelské akce. V opačném případě režim vládnoucí na území Ukrajiny ponese plnou odpovědnost za případné pokračování krveprolití.“

  https://tass.ru/politika/13791257

  Můžeme se bavit třeba o neposkytnutí dostatku času na reakci, ačkoli 3 dny, kdy kromě zintenzivnění ukrajinských útoků na úroveň regulerní války žádná jiná reakce z Kyjeva nepřišla, by na pochopení měli stačit. Ale ultimátum bylo předloženo.

  • Samozřejmě, tři dny jsou naprosto nedostatečné, navíc hrozba vojenskou akcí je obsažena v tomto formátu implicitně, nejasně, zatímco ultimátum je explicitní, jasné. Ty tři dny na reakci Kyjeva jsou navíc v hrubém kontrastu s tím, že uznání dvou republik bylo opožděno o šest, sedm let, to kvůli nejasným animozitám ve vztazích mezi Kremlem a vedením těch dvou republik (např. Strelcov). Tvá řeč budiž ano, ano, ne, ne, to platí pořád.

   • Možná je to málo a nedostatečně jasně, ačkoli nepochybuji že ti, kterým to bylo určeno, tomuto diplomatickému stylu velice dobře porozuměli a i kdyby Putinův projev zněl „Máte týden na stažení se z území DLR a LLR. V případě nesplnění bude nasazena armáda RF, dle smlouvy o vzájemné pomoci“, události by proběhly velmi podobně. Jen by ten poskytnutý týden řádili zdivočelí Ukrajinci jako Černá ruka. S odpovídajícími následky.
    Každopádně na včerejším setkání s matkami vojáků Putin prohlásil „V roce 2014 jsme předpokládali, že se možná podaří dohodnout ohledně Donbasu. Ale necítili jsme tu náladu stoprocentně – ke znovusjednocení mělo dojít dříve“. Takže i Putin ví, že šlo věci řešit lépe, jako všichni po bitvě generálové. Dnes už ví i to, že nevyšla zpočátku zvolená strategie ohleduplného vedení operace s předpokladem jakéhosi probuzení sentimentů slovanské vzájemnosti ve většině Ukrajinců. Některé záměry prostě nevyjdou, to se stává. Ale je to zásadní zjištění kudy to nepůjde a pádný podnět k vylepšení postupu.

    • Já s vámi většinově souhlasím, jenom podotýkám, že ve velení ruské armády jsou profíci a měli ty peripetie předpokládat. Když máte za zády potomky banderovců, kteří vám neváhají vpálit kulku do zad, pokud půjdete vítat osvoboditele, tak by kytky intervenční armádě nosil jenom sebevrah. Útok na Kyjev byl nesmysl od počátku, tři tisíce islamistů bránilo Mosúl proti stotisícové přesile skoro rok, protože si brali civilisty jako rukojmí. To samé udělali i Ukrové a že je to válečný zločin, to jinak velice útlocitným bezcharakterním sviním na západě najednou nevadilo.

     Co se týká generálů po bitvě, tak tady na blogu je dohledatelná diskuze (okolo roku 2016), ve které jsem se přel s Embéčkem a Kamilem, hlavně však s Kchodlem, ve které jsem tvrdil, že Rusko mělo reagovat na vysloveně genocidní chování ukronacistů ke svému obyvatelstvu na východě ihned po roce 2014, pohnat je před mezinárodní organizace a při předpokládaném zablokování problému Ussáky vynutit skončení tohoto zločinného chování Ukrajiny silou. Odpůrci v čele s Kchodlem naopak tvrdili, že Putin je mazaný a nenechal se vlákat do západní léčky. Tak nadarmo mi neříkají Proroku a škoda, že jsem se s nimi nevsadil. By chodili o žebrácké holi, stejně jako jistý Ondřej alias Fagan, který mi dluží z podobné sázky sto tisíc. Taky se k tomu nehlásí. Na rozdíl od posledně jmenovaného byl Kchodl těžká debatní váha a je škoda, že ze sítí zmizel.

    • Pokud mne paměť neklame, na opolčenci taky žádali o připojení k Rusku, ale žádnou oficiální odpověď nedostali. (Možná je to jen moje konfabulace, zdroje si nepamatuji.) Ve světle morální paniky, co na Západě vypukla po připojení Krymu bych považoval rozhodnutí Rusů za vynucené. Možná (Rusové) nepočítali s lidmi s mentalitou Čechů.

     • Já mám také nejasný dojem, že mezi RF (vedením) a vzbouřeneckými republikami (jejich vedením) nepanoval úplný soulad a nerozborné přátelství na věčné časy a nikdy jinak. Proč, to nevím, pokud někdo ví, tak sem s tím. (Prodloužil jsem přidávání komentářů o jeden den.)

      • To by mohlo znamenat, že i jména jako Motorola, Givi, Zacharčenko … Duginová (ale i Politkovská) mohou mít na triku Rusové. Nenamlouvejme si, že národ Puškina, Dostojevského, Čajkovského neobsahuje psychopatické jedince (analogie s národem Goetheho, Schillera …)..

   • Však USA a jejich kumpáni ve zločinu, zvaní eufemisticky „mezinárodní společenství“, také nevedou henty ošklivé války, ale pořádají vojenské intervence, mírové humanitární mise na ochranu civilního obyvatelstva a používají další podobné nicneříkající „termity“. A oni to dělají proto, že prezident USA nesmí vyhlásit válku – to může jen Kongres – ale nechal si v rámci „bojování proti teroristům“ přidělit pravomoc k použití vojenské síly na „páchání dobra“. Třeba má Putin také nějaká právní omezení, nebo se prostě rozhodl otřít NATOmanům o čumáky jejich vlastní pokrytectví.

    P.S. Kyjev měl 7 let – od podepsání Minsku II, aby spíchnul mírové řešení. A Zelenina s programem mírového urovnání s Donbasem kandidoval a byl zvolen. A Jediné co, pak vymyslel, bylo zesílené ostřelování Donbasu – což je IMHO poněkud zvláštní způsob mírového uspořádání.. takové hřbitovní

    • Možné to je (první odstavec), ale proč na SVO bazírovali tak, že bylo trestné nazývat to jinak? Putin žádné omezení nemá, vždyť cvičí s dumou jako Tyrš se sokolama. Aby to bylo – na rozdíl od Ussáků – zcela transparentní, mohl si nechat zahájení války schválit referendem. Na tom nemoh prodělat, při jakémkoliv výsledku hlasování by z toho vylez jako hodnej pán, co respektuje přání lidu.

     Co se Zelenského týká, tak zase prostorem bloudí teorie, že obě strany konfliktu byly v březnu na dobré cestě k dohodě o zastavení bojů, ale Amíci to Zelné hlávce zarazili. On si neuvědomuje, že až dohraje svou tragicko-komickou roli, klidně ho pustí k vodě. Cílem nejsvobodnějšího velestátu je Rusko oslabit. Až začne neústupnost a hysterčení Zelenského Rusko ve svých důsledcích posilovat, což je docela dobře možné, zahodí ho jako použitou onuci.

     • „Putin žádné omezení nemá, vždyť cvičí s dumou jako Tyrš se sokolama.“
      Dejme tomu, ale Putin nevyhovující zákony mění, což chce čas, zatímco amíci je všelijak obcházejí. To pro změnu vyžaduje všehoschopné právníky – a ty bych si já na Putinově místě nepořizoval. 🙂
      Já zase slyšel, že to byli Britoni. Ale ono je to vlastně jedno, kdo zrovna drží dálkové ovládání od Khaki trika, když se Khaki triko rozhodlo na dálkové ovládání fungovat. (Ostatně, příklad jak dopadá použitý americký spojenec měl Z. přímo na Ukrajině – jistého Kravatožrouta M.S. A zjevně se z toho nepoučil.)

 4. Chtěl jsem v nedělním dopoledni navštívit chrám, jako správný, byť i hřešící křesťan. Tedy kdysi hřešící, dnes už ne, ale bylo toho tolik, že bych musel v kostele dřepět pořád. Navíc to nebyl dům, ve kterém se obcuje s Bohem, ale chrám konzumu, takže pořád na špatné cestě. Ráno bylo okolo nuly, silnice mokrá a klouzavá, navíc mlha jako prase. Tak jsem se na to vysrál, místo toho navštívil svou zatouchající knajpu na terase – a hele! 30 návštěvníků, to je normální, ale 144 zhlédnutí z neznámé destinace a 140 prohlédnutých starých článků. Normálně jich bývá okolo deseti.

  Takže je několik možností, ale kdo má tu možnost a zájem skrýt statistické mašině na WP informaci o státu, ze kterého se připojuje? A pokud pomineme odborníka, kterého uchvátila kvalita a jasnozřivost mých článků, napadá mě jediné: Stříž, Rakušan a Klíma si dokumentují Tarasovy dezinformační slinty. Polibte mi prdel, debilové.

  Ale možná jsem paranoidní a budu muset navštívit skutečný chrám a prosit o odpuštění.

  • Jsem v pokušení souhlasit s Lvím velmistrem otázek. Nicméně, asi by neškodilo poučit rodinné příslušníky o správném zapékání pilníku do vánoček.. čistě pro jistotu.
   Protože mezi ajťáky se vykládá, (obvykle se vztahem k zabezpečení počítačů, sítí a dat a zálohování,) takový vtípek:
   „Ať jsi paranoidní jak chceš, nikdy to není dost!“

   • Mám připravenou silnou obranu, vymluvím se na slabomyslnost ve spojení se stařeckou demencí. Je to vyzkoušené a převzaté z dob, kdy KGB zavírala disidenty do blázinců s odůvodněním, že když někdo nechápe, jak nádherný a dobrotivý je sovětský režim a bojuje proti němu, musí to být nepochybně blázen. Tedy nesvéprávný a neodpovědný za své činy jsem i já, když kritizuju dobu, ve které se mám podle Kalouska jak prase v žitě.

 5. Ono je to spíš naopak. „Níže podepsaní soudní lékaři bazírují na úplné duševní otupělosti a vrozeném kreténismu výše ukázaného Josefa Švejka, vyjadřujícího se slovy: Ať žije cíasř František Josef I., kterýžto výrok úplně stačí, aby osvětlil duševní stav Josefa Švejka jako notorického blba.“
  Kritikou současných poměrů se nemůžete stát nesvépravným a neodpovědným za své činy.

  • Jenže já nemůžu obrátit na obrtlíku a například odvrhnout nápad, že ministryně obrany by měla být nakopána do pozadí a začít tvrdit, že ta dominantní zadnice by měla být naopak zulíbána. I když – mohl bych na obranu své otočky v názorech (vlastně proč bych nemoh, když generál chtěl položit život za Varšavskou smlouvu i za NATO?) uvést, že jsem se do paní ministryně války zamiloval ve chvíli, kdy ve Vladislavském sále při předávání metálů přehodila nohu přes nohu a bylo jí vidět až do Prahy. Děkuju za nápad, zauvažuju o tom.

 6. A fofr pokračuje, z neznámé oblasti přečteno (a patrně i uloženo, skutečně přečíst by to nikdo bez újmy na zdraví nemoh) dalších sto šedesát starých článků. Celkem to dělá 350 článků a já se balím do basy. Kdo se mi postará o kocoura?

  • Náš kocour bytový-akční je přibližně pět let starý, adoptovaný, původně zdivočelý. Snese se ten Váš s tím naším?

   • Na tom mým to nezávisí, je kastrovaný, takže by se teoreticky mohl s ostatními koty snášet. Je ale fakt, že v létě chodil z terénních výprav kapánek odrbaný. Ale asi to nevyvolával. Možná ho ale zavřou se mnou, protože na některých mých protistátních výlevech se podílel v roli poradce. Respektive to na něj takhle budu svádět.

 7. Dnes si neznámá oblast stáhla dalších 271 článků, což s předešlejma 350 dělá 620 článečků patrně zkoumaných příslušnými orgány. Kocour říkal, že by o mě nerad přišel.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s