Jako týden neprané fusekle juvenilního, hormony zmítaného spratka

Podle čeho se obyčejný, tuctový, sériově vyráběný občan ve svých politických, ekonomických i společenských či morálních stanoviscích řídí? (Všimněte si, že morálku jsem dal až na konec, na místo, které jí po zásluze patří.) Pomineme-li školy, které nás naučí základní lidské dovednosti, tedy čtení, psaní a osahávání spolužaček, tak si vytváříme názory jednak podle svého naturelu, jak velcí jsme hajzlové, ale také interakcí s prostředím a hlavně pak, zvláště dnes, skrze média, sociální sítě a dotykové displeje. U mládeže tato závislost dosáhla stupně, který u psychologů a psychiatrů vzbuzuje obavy. Násilně odstřiženi od svého elektronického přítele, placatého a hranatého manžela, manželky a u některých i božstva dostávají křeče, epilepticko-ajfounové záchvaty a končí na kapačkách.

Škola je indoktrinovaná stejně, jako byla za bolševika. Dojíždějí na ni držitelé jedině správných názorů z Člověka v tísni, Ústavu nezávislé žurnalistiky, Sorosových agentů či Kartouzových šotoušků a nalévají mladé hlavičky neoliberálním burčákem. Na pedagogy totiž není stoprocentní spolehnutí, viz nedávná aféra s učitelkou, která (trochu pomýleně) prezentovala jiný názor na válku na Ukrajině, než je současný jednotný a evidentně hloupý a prolhaný názorový proud. Bude vyhozena, stejně jako vysokoškolský pedagog úplně čerstvě, zatímco šmejdi z první věty tohoto odstavce dostávají volnou ruku a deformují dětské hlavičky bez omezení. Také je to na nich vidět.

O naturelu zbytečné hovořit, je to jasné, lidé jsou ve své většině zmetci k pohledání a dohadovat se je možné jenom o tom, jak velké procento nad polovinu představují.

Jestliže vliv hospod na formování veřejného mínění poklesl nejenom kvůli covidu, ale i všeobecné drahotě, když ani předtím neměl na názorovou hladinu kladný vliv, hospodští trenéři a politici nevynikají inteligencí, tak nám zbývají média a sociální sítě.

Řečeno už mnohokrát: jestliže média středního proudu věrně zrcadlí názory majitelů, českých miliardářů, kteří se ke svému štěstí dobrali většinou rozkradením společného majetku, vybudovaného převážně za komunistů, jestliže veřejnoprávníci vytrubují do světa názory havlistické galerky, která se ČT a ČRo zmocnila na základě spacákového puče a obecně známého, toxického pražského kavárenského prostředí, potom posledním trochu svobodným prostředím jsou sociální sítě, tedy i tato stránka a jí podobné. Posledním a tedy i čerstvě atakovaným.

Útok na svobodu slova, který představuje vypnutí třicítky webů soukromým schvalovatelem připojení (co má privátní podniček co hledat na tak exponovaném místě?) se udál za spolupráce bezpečnostních služeb a ministerstva vnitra. První dojem je někdy rozhodující, tedy se ptám, jestli se od ministra s tak odpudivým až kriminálnickým ksichtem dalo čekat něco jiného? Představme si, že by se stejného zločinu jako Fiala dopustil Babiš proti Hlídacím psům, Neovlivněným, Manipulátorům nebo absolutnímu hnusu a slizu (slimáci souloží v mediálním plivátku) české mediální scény, tedy Fóru24. Řev, který by se zvedl od již jmenovaných miliardářských Der Stürmerů a rudoprávových ČT a ČRo by byl tak silný, že by nadzdvihl i klenbu nebeskou. Jaká byla jejich reakce na nejbrutálnější a zločinný zásah proti svobodě slova dnes? Žádná, ne-li nulová. Nebo se snad Fendrych svatouškovsky rozhořčil svým rozblemcaným způsobem, jako to činí v jiných případech? Nebo snad fiflavé Fídlo použilo svůj pověstný sarkasmus čtvrté cenové a vydalo se do boje s neřádstvem, za svobodu slova?

Nevím jak vy, ale mně bylo první vteřinu od vyhlášení volebních výsledků jasné, že je to zase jednou v prdeli. Hodně v prdeli, protože středně by to bylo, kdyby nenastal společně s touto událostí (už v pořadí pátou debilní volbou českého podobně fundovaného voliče) souběh neobyčejného a převážně západního lidského blbounství, tedy Green Dealu, americké stále se stupňující agresivitě a zločinnosti a stejně zlé neschopnosti a hlouposti bruselských byrokratů (parazitárního typu). Tohle všechno podporuje a vyživuje kapitalistický systém, který by si dobrovolně zvolil za svůj jenom ksindl vyžírkovského typu, protože se v něm uplatní všechny jeho špatnosti. Pokud víte o nějaké dobré vlastnosti gaunera (nepúšťat na saká!), tak sem s ní! Domrvení části médií do skutečně nesnesitelného stavu a ojebání ostravských nájemníků se mezi dobré vlastnosti počítá pouze v prostředí galerky a typů, jako jsou Křetínský, Lukačovič, Tkáč, Babiš,  Dospiva nebo sirotci po Kellnerovi.

Má vůbec nějaké řešení ta hrůza, která nám spadla na hlavu jako přetížený balkon?

Samozřejmě že má, jako skoro každý problém, ale ona je to hrůza pouze z pohledu vašeho a mého, tedy ze zorného úhlu generací, které si prožily své za první republiky, za okupace, za stalinského a později husákovského režimu – a snad už jenom o poslední, maličké, malilinkaté zbytky iluzí je připravil polistopadový režim s havlovským, klausovským, topolánkovským a nečasovským amorálním hnusem. Přičemž, přiznejme si porážku, ani ty levicové vlády nebyly tím pravým ořechovým. 

Z pohledu Husákových a Havlových dětí se o žádný hnus nejedná, je to pro ně přirozené prostředí, stejně jako je pro škrkavky samozřejmý a přijatelný pobyt u ústí konečníku. Všechno je vlastně príma a kdyby na východě nestrašili russáci (takhle to píšou) a na Hradě jejich agent, však on doufejme brzo chcípne, tak bychom se mohli radovat z nejlepší doby, jaká tu kdy byla.

Že to tahle nejlepší doba a její výše vyjmenovaní exponenti dotáhli do stavu, kdy je třetí světová válka na spadnutí, obrovská hospodářská krize podobná té Velké už odstartovala a tele volič čumí jak na nová vrata na její první výsledky. Čumí a myslí si, že za to může Putler, komunisti, trošku i Babiš. A ještě i dědeček a babička, co ujídaj nám chlebíčka.

Není tomu tak. Může za to kapitalismus, kapouši, jejich nenažranost a spekulantství, které stojí nejméně za polovinou inflační vlny, spojení kapitálu, politiků a médií, vojensko-průmyslový komplex a hlavně pak typická vlastnost kapitalismu, imperialismus. Jak to bylo v brožurách? Poslední, zahnívající stádium kapitalismu?

Řeknu vám, smrdí to děsně.

 

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

31 thoughts on “Jako týden neprané fusekle juvenilního, hormony zmítaného spratka

 1. Zdaleka nejvetsi podil na legitimizaci kapitalismu ma zlocinna socdemacka idea. Kde je socdem u vlady, tam lze najit jen svrab, nestovice a kapitalistu.

  • Co to bylo co zpusobilo ze soc.dem.prestala byt protivnikem a pretvorila se ve spolupracovnika a nakonec az sluhou kapitalismu ?
   Ze dnes na rozdil od starych casu dnes mysli na lidi jako spravny kapous, jen jak lidi osidi ?
   Peniz, TRH, hmotne statky a pozitky z toho plynouci.
   Samet to predvedl nazorne.
   Nebylo rozdilu mezi soc.dem. a ODS, alias levici a pravici, kradli a privatizovali jak o zavod ! 😦

   To co tu Sax pojmenoval jako „zlocinna socdemacka idea“ to je jen snaha nezustat pozadu za temi co svoji nelidovost neskryvaji, co rozkradali a rozkradaji kdykoli prilezitost maji 😦

   • Neber to vážně, Sax se mě snaží skrz mříže pošťuchovat klacíkem. Netuší ale, protože je moc mladej, že svého času (šedesátá léta až rok 2000) socdem strany představovaly pro občana reálnou naději, že ho budou bránit před krvavým psem kapitalismu a vládly ve většině západních demokraciích. S nástupem globalismu se přiklonily jakousi svou zpotvořenou třetí cestou k neoliberálním prasečinám a když navíc levicové strany začaly okupovat gendertetky a šotoušci typu Sobotka, tak byl jejich osud zpečetěn.

   • Socdem nikdy protivnikem nebyla, Astere, nybrz vzdy spoluhracem. Kdyz na to prislo a neslo to pres ideu, strilela do delniku stejne jako kapous, resp. namisto nej. Opravdu protikapitalisticke hnuti socdem vzdy potirala, je to strana mirneho hnuti v ramci kapitalistickeho pokroku.
    x
    Tarasi, drazdim, to mas recht, ale i zde plati biblicke „podle ovoce poznate je“. A ovoce je protilidove, privatizacni, multikulturni…zkratka zlocinne. Jedna historicka etapa, kdy kapous behem povalecneho hospodarskeho rustu potreboval konzolidovanou delnickou tridu a socdem mu sla pri tom na ruku, jeste jaro nedela. Konecne gastarbeitery si do Nemecka natahala prave socdem a pote ignorovala zlocinne zakon a namisto vyexpedovani do domovskych zemi, jak znela smlouva, zhasla pred pravniky. A po skonceni pracovniho pomeru pobyt gastarbeiteru strpela. Zrejme v ramci boje proti kapousovi. Z 37 tisic Turku v roce 67 jich tam ma ted 5 milionu, ze kterych je pata kolona jak krava. A ted tomu rikaji boj za socialni prava a proti kapitalismu a ani se pri tom nestydi.
    Ostatne odklepnuti vstupu Svedska do NATO je take prace socdem vlady.

    • „…kapous behem povalecneho hospodarskeho rustu potreboval konzolidovanou delnickou tridu“
     Konzolidovanou a KOUPESCHOPNOU…tim je vysvetlen cely „boj“ socdem za zvysovani zivotni urovne lidu. Kapous vymyslel, socdem zaridila, to je jeji pokrokova role.

     • Tohle tady https://de.wikipedia.org/wiki/Einwanderung_aus_der_T%C3%BCrkei_in_die_Bundesrepublik_Deutschland
      říká Schmidt:
      „Ich habe die weitere Zuwanderung von Ausländern gestoppt, ganz leise, weil ich keine Ausländerfeindlichkeit provozieren wollte. […] Erst haben wir die Anwerbung aufgehoben, dann haben wir die Rückkehr in die Heimatländer erleichtert, so dass wir am Ende meiner Regierungszeit [1982] nur genauso viele Ausländer hatten wie am Anfang. Zu Zeiten von Helmut Kohl hat sich die Zahl später verdoppelt.“

      Smlouva o přistěhovalectví byla podepsána 1961, tedy za vlády CDU/CSU. Máš pravdu v dějích a jejjich důsledcích, ale posunuté v čase. O současných socdem vládách je samozřejmě zbytečné se bavit.

      • Jedním z velkých problémů skutečné (fungující) demokracie je požadavek angažovanosti vůči lidem kteří o to vůbec nestojí.

       • Problem to je podle toho, z jake strany se na to podivas.
        Pokud ze strany lidu, pak je to k zlosti a opravdu problem.
        Pokud ze strany moci, pak je to zamer a metoda, protoze „požadavek angažovanosti vůči lidem kteří o to vůbec nestojí“ je elitam znama vec. Ony toho elity vi mnohem vice, nezli podrizene vrstvy. Ne proto, ze by meli jine informace, ale proto, ze je jsou schopni vyhodnotit racionalne a ne jako lid, ktery chce byt primarne klaman a podlehat kladnym iluzim.

       • Požadavek angažovanosti vůči lidem, kteří o to vůbec nestojí, je vlastně jen nastolování různých rozkladných agend – viz angažovanost vůči LGBT, uprchlíkům, BLM, cikáni, inkluze postižených dětí atd. atp. V zásadě ušlechtilé myšlenky jsou cíleně transformovány do nenávistných kampaní rozeštvávajících lidi a ničících základy civilizace.
        A v neposlední řadě angažující se a znepřátelené skupiny pak nemají čas a sílu spojit se a angažovat se tam, kde by bylo skutečně zapotřebí – na odstranění těch zadavatelů příslušných agend.

      • Ano, Tarasi, spletl jsem to, omlouvam se!
       Zamenil jsem osoby: klauzuli o povinnem navratu gastarbeiteru po skonceni pracovniho pomeru neodpiskal Gerhard Schröder SPD, ale Gerhard Schröder CSU. Klauzuli odrekli (i kdyz pravne nezrusili), kdyz uz „nas“ Schröder byl v SPD, i kdyz mlady, ale SPD jeste nebyla u moci.
       Nas spor spociva v tom, ze ty na problem nahlizis az fundamentalne fakticky, zatimco ja konceptualne.
       https://de.m.wikipedia.org/wiki/B%C3%B6ckenf%C3%B6rde-Diktum
       Zkracene to vysvetlim takto:
       „Liberalni stat muze zit jen ze zdroju, ktere ziskal (zdedil) od predchozi totalitni formace“
       Na nasem prikladu: Polistopadove liberalni Cesko cerpalo ze zdroju, vytvorenych komunisty.
       Nemecko to same: Nemecky hospodarsky zazrak zaridila direktivne CDU, SPD pak slizla ideologickou smetanu a proto se mluvi o socialnim socdem zazraku, ackoliv ten byl pravicovy.
       Dale do historie: lvi podil na rozpoutani WWI mela valecna pujcka, iniciovana a odsouhlasena socdem. Mezi historiky neni sporu v tom, ze nebyt tehle pujcky, k WWI by nedoslo…opet tedy rozhazovani penez z (predchozich) bismarckovskych totalitnich zdroju.
       x
       Ty priklady nepredhazuji k diskuzi, jen vysvetluji, jak to myslim….takze diky za korektni vyvazenou diskuzi, opirajici se o fakta!

       • Konceptuální myšlení je fajn a nezbytné, ale ta Böckefördeova věta je sice chytlavá a na řadu dějů sedí, jenomže je asi hlavně důsledkem přirozeného vývoje dějin v čase a nikoliv jenom zásluhou předcházejících vlád, v jeho případě nábožensky profilovaných. Prostě o tak chodí.

        Ale na tomhle případě je možné fajnově demonstrovat, že socdemácká idea je (byla) plodná a záslužná a lidi ji oceňovali. Kiesingerova vláda velké koalice byla poslední, na které participovala CDU/CSU a pak si dlouhá léta až do suchoprda Kohla neškrtli. Velká trojka Brandt, Schmidt a Schiller (ministr hospodářství) byla hvězdami Kiesingerovy koaliční vlády a ti dva prvně jmenovaní i budoucími kancléři. Já jsem tyhle politické poměry v BRD konzumoval v přímém přenosu, přes německé televize, a tedy mám ty události hodně zažité. Poučné pak na tom je, jak ohleduplně a s úctou se k sobě tyto dva politické směry chovaly (jakkoliv se jinak v politickém zápase řezaly jak koně) a rezidua tohoto způsobu chování jsou dodnes viditelná, proto i Angela bez problému vytvořila koalici s SPD a jsou schopni se i dnes domluvit, kdyby ovšem Scholz nevytvořil kočkopsa se Zelenými a liberály, což je ostatně důkaz degenerace SPD v současnosti. Tohle jim můžeme závidět, to racionální ale i prostě slušné jednání navzájem. Jaký rozdíl oproti té hulvátské a primitivní rvačce u nás, na níž mají velký podíl média v rukou miliardářských zmrdů.

        Musím ti ale vytknout tu omluvu, je fajn, že jsi uznal omyl. ale omlouvat se je nadbytečné, nejsme v dívčí škole a splete se každý, i já někdy, i když je to skutečně zcela výjimečné až nepravděpodobné. Tschüss.

    • Božíčku, tolik štráchů kolem socdem, když se ta její Vámi popsaná geneze (od nějakých vlastních ideálů ke zglajchšaltovanému NWO programu) týká naprosto všech stran všude ve světě. Demokracie je dnes už jen jedno velké divadlo režírované silami NWO, a do různých stran jsou instalováni odchovanci z jednoho a téhož hnízda s jedním a tímtéž cílem.
     Dá se myslím říci, že duch ideje se vytratí v ten moment, kdy je z ideje ideologie, kterou si přivlastní konkrétní církev, strana či jiná – i skrytě – mocenská organizace, a kdy její realizaci mají na starost panáci, podplacení prebendami a výhodami plynoucími z jejich postů. A v globálním světě už mezi sebou ty jednotlivé organizace ani nebojují o moc – když dojde na lámání chleba, projeví se jejich skutečná zainteresovanost na jednom jediném cíli.

     • PS
      myslím, že názorným příkladem mé výše uvedené teze jsou třeba Piráti. Ta globalistická verbež schovává tu svou propagandu za čím dál absurdnější kulisy.

 2. Tarasi, hrůza, hrůza, hrůza. Popsal jste to hezky, ale není v tom žádná naděje. Ta spočívá jen v tom, že brzy umřeme a nedočkáme se ještě horších věcí. Měl byste si přečíst román Malevil od Roberta Merla, jak to tady bude vypadat po jaderné válce. Hlavní hrdina přežil jadernou apokalypsu čistě náhodou, protože se zrovna v tu chvíli nacházel v chladném vinném sklípku hluboko pod zemí. Také Karel Čapek měl štěstí. Umřel těsně předtím než si pro něj přišlo gestapo, aby ho dovléklo do své mučírny. Karel Čapek se ze všech sil snažil, aby nedošlo ke strašlivé apokalypse 2. světové války viz Válka s mloky, Bllá Nemoc, Krakakit…nebylo to nic platné. Vy jste se snažil ze všech sil, aby se nedostali k moci Fiala, Rakušan, Pekarová, Jurečka, Bartoš…nebylo to nic platné. V USA vládne psychopat Biden, na Ukrajině „sluha lidu“ psychopat Zelenský. No future…lidstvu odbíjejí poslední hodiny.

  • Karle, četl jsem Malevil v době, kdy jste si ještě hrál v uhláku na horníka. Je to zcela nerealistická a optimistická pohádka, ve skutečnosti to bude o řád ne-li dva horší. Srovnání s Čapkem je nasnadě, vždyť, stejně jako on, jsem míval rád spíš potvory než hodné puťky.

   • Návštěvu vinného sklípku je možné tolerovat pouze v případě, že vinař pořádá výstavu obrazů impresionistů, orgie nebo šachový turnaj. Návštěva za účelem konzumace je ze všech možných hledisek pouze a jenom zavrženíhodná.

    • Zavrženíhodné to možná je, ale příjemné také.
     Nemůže mít člověk všechno – vy nemáte rád víno ani jiná alkoholická potěšení, já zas nemám kocoura.
     Hlavně si navzájem nezávidět.

     • Tady není co závidět, on mě Helmut IV. přijde skoro na víc, než chlast středně vyprofilovaného opilce, ale mně alkohol nepřináší uvolnění a veselou náladu, ale naopak, nepříjemné až křečovité napětí, smutek a fyzicky nevolnosti a kocoviny. Usilovným tréningem by to možná šlo překonat, ale proč se přemáhat? Se mnou nehnou ani hypnotizéři, vyzkoušeno, natož alkohol. Tvrdá jihočeská hlava. Kubata dal hlavu za blata.

 3. Ale Tarasi …. to je všechno moc hezký … ale pořád neřešíme Tvého nového kocoura. Chytá myšičkýý, nebo se jen provokativně przewaluje na sluníčku ? Ten náš není kastrovanej, takže se furt pere a je oškubanej jak samice. Myšičky určitě nechytá, krmíme ho dobře. A przewalovat se umí. Jeden z jeho předchůdců se takhle začal vyvalovat v volně loženém okapovém žlabu a provokoval natolik, že moje manželka zatoužila ten žlab zalejt kýblem vody. Já jí to tenkrát rozmluvil, protože mi toho parchanta mouratýho bylo líto.

  • Plánuju čistě kocouří článek, takže se nezmiňuju, Helmut IV. myšičky chytá, i když jenom přiměřeně, aby si o něm lidi nemysleli, že je teplej. To Helmut III., to byl lovec tělem i duší, přemýšlel jsem dokonce, že mu koupím bílou tropickou helmu, aby se cítil jako na safari. Jinak -jak jsem byl odpůrcem kastrování (chlapská sounáležitost), tak bych ti to doporučil, charakter se mu nezmění, ale ubyde spousta starostí a jeho bolestí a život se mu určitě prodlouží.

   • Záleží na okolnostech,zda jej nebudou kuleváloši z okolí vyhánět z jeho teritoria. Já jsem musel kdysi házet šutry (kdo má psa, má vystaráno). Momentálně mám dva kocoury a jejich původní tvar uší
    musím studovat z fotografií nebo wikipedie.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s