Úředník, to zní hrdě!

Když se kráva přežere mokrého jetele, pomůže jí od smrtelně nebezpečného nadmutí trokar. Plyny vyjdou ven, kravičce se uleví a díru v boku už nějak přetrpí. Když dáte blbovi funkci, moc a razítko, nafoukne se a lékařská pomoc zde není, žádný trokar na nadmutého úředníka neexistuje. Bohužel nefunguje ani ten fatální důsledek jako u zvířat, nadmutí přežije posílen.

Jistě znáte blog D-Fensův, tento militantní sprosťák nenávidí úředníky a policii (včetně městské) tak, že je to až obdivuhodné, taková vášeň. Nedivím se mu.

Musíme si uvědomit jednu zásadní záležitost: úředníkem se stal většinou ten, kdo by se normální, produktivní a společensky prospěšnou prací nebyl schopen uživit. Nemá k tomu odborné schopnosti, vůli se poprat se životem, patřičnou píli i odolnost proti stresu. I ten nejmizernější řemeslník je pořád prospěšnější než tahle bytost s klotovými rukávy.

Úředník vzniká po odborné stránce tak, že do něj na nesčetných školeních (to platíte vy, ze svých daní) natlučou legislativu a vybaví ho pro další boj s občanem všemi možnými fígly, které samozřejmě normální člověk znát nemůže, není možné, aby si nastudoval všechny ty pitomé zákony, které vytvářejí neméně parazitní právníci (pardon, Lexi). Nemůže studovat zákony, protože musí pracovat, vydělávat peníze a z nich si platit toho parazita s razítkem, brigadýrkou, talárem a plácačkou, který mu ale v případě, že občan něco potřebuje nepomáhá, jak by se rozumělo samo sebou, ale dělá vše pro to, aby svým živitelům život znepříjemnil na nejvyšší možnou míru. To samozřejmě v případě, že nedostal všimné, pokud ano, tak se situace vyvíjí dramaticky jinak. To jsou právě ty nepochopitelné případy, kdy úředníci rozhodují ve věcně totožných případech pokaždé jinak.

Nejvýznamnější vlastností úředníka je lenost. Praxe ho poučila, že ho nikdo nepotrestá za nečinnost, za chybné zamítavé stanovisko, nikdo proti němu nepoužije sankce, když svým mnohdy svéhlavým až samolibým jednáním způsobí škodu. Pamatuji na rok 1998, kdy nabyl platnost zákon o odpovědnosti za škodu způsobenou nesprávným úředním postupem. Z úředníků kudy chodili, tudy z nich padaly bobky, jak se vystrašili, než časem pochopili, že je nikdo trestat nebude, že by je měli žalovat a soudit stejní paraziti, jako jsou oni sami a že tihle si vlastní větev podřezávat nebudou a kolegyním vránám oči nevyklovou. Pověstná lékařská falešná solidarita tady zmutovala na úřednickou.

Snaha odvést co nejméně práce za co nejdelší dobu je tedy nejvýznamnější vlastností úředníka a zásadní roli v tom hraje poučka, že kdo nic nedělá, také nic nezkazí.

Nejčerstvější příklad tohoto principu je Čapí hnízdo. Čtyři roky se policie a státní zastupitelství pojímají na naprosté hovadině, na „kauze“, jejíž vyhodnocení by inteligentnímu policistovi trvalo od oznámení do odložení týden. Jediné, co by přezkoumal je to, jestli Čapák uvedl do žádosti o dotaci pravdivé údaje. Pokud ano, pak je odpovědnost na schvalujících orgánech. Pokud zalhal, pak šupajdá k soudu. (Jestli byla firma vytvořena účelově, jenom pro získání dotace, totiž nehraje žádnou roli, protože to nemá právní relevanci a je tedy zbytečné se s tím zabývat. Podstatné, po schválení dotace, je už jenom to, zda byly dodrženy principy a podmínky po přidělení dotace – a ty dodrženy byly.)

A teď si představme, že by Šaroch dostal od nadřízených pokyn, aby s tím k soudu šel. Jak dlouho by asi trvalo, než by Andrej vyfasoval pravomocný rozsudek, ať už jakýkoliv? Dalších šest let? Potřebuje někdo z občanů policii, státní zastupitelství a soudy, jimž trvá vyřešení zcela jednoduchého případu deset let?

Mohl bych uvést desítky konkrétních příkladů, jak tragický je výkon státní správy včetně té přenesené na obce tak i té ministerské, tedy na úrovni nejvyšší. Mám v ruce dva ministerské elaboráty, na nichž lze prokázat, že na ministerstvech sedí puncovaní hlupáci, kteří nejsou schopni odborně zvládnout nikterak složitou problematiku a vyrábějí užvaněné zhovadilosti. Mohu doložit šest konkrétních příkladů, kdy policie nekonala, věc odložila, ačkoliv se skutek nepochybně stal, v trestním zákoníku je popsán. Mohu doložit, že krajský soud v jednoduchém řízení porušil základní princip soudního řádu – a dva nadřízené soudy to opět rozžvanily do právního bezvědomí, aniž by zjednaly nápravu. Mohu prokázat, že na investiční akci o nákladech 15 mil. Kč probendil Státní pozemkový úřad na nesmyslných a zcela zbytečných nákladech pět milionů, třetina peněz šla do luftu. Proč? Protože to organizovali úředníci, odborně neschopná čeládka, přičemž je obtížné posoudit, jestli za tím stojí jejich blbost, nebo si jenom vytvářeli prostor pro korupci ve spolupráci se stavbu provádějícími firmami.

Výše popsané poměry se začínají zajídat většině občanů a komentáře pod články pojednávajících o úředních pochybeních jsou souborem šťavnatých nadávek na pachatele.

Naduté, drzé a arogantní jednání je pro českého úředníka typické. Je to proto, že za své chyby a nepřípustné chování není trestán. Před časem pravil soudce městského soudu v debatě s kolegou, který mu vytýkal vrchnostenské chování a konání: „Ale vždyť my přece jsme vrchnost!

Kde je ten zatracený trokar?

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

79 thoughts on “Úředník, to zní hrdě!

 1. Pamatuji na rok 1998, kdy nabyl platnost zákon o odpovědnosti za škodu způsobenou nesprávným úředním postupem.
  a
  Před časem pravil soudce městského soudu v debatě s kolegou, který mu vytýkal vrchnostenské chování a konání: „Ale vždyť my přece jsme vrchnost!“

  Tech 50tisic ouredniku EU by na ty „stemply“ v CR zakon o odpovednosti pouzit nemohl ?
  Nebo take vrana vrane ?

  • Nemohl, v podstatě skvělou myšlenku Evropské unie zabili, zničili právě bruselští byrokrati, pracující na stejném principu, jako ti naši. Myslí si, že jsou nedotknutelní, nezodpovídají se za chyby, jsou přeplacení a přitom neschopní. V tváří tvář islámskému násilí začít odzbrojovat občany, to je přece vrchol hlouposti. A pět let nereagovat na invazi, ačkoliv prostředky jsou, to je vrchol neschopnosti. A to jejich právnické blbství dokládá každodenní zbytečné, idiotské klikání na to, že souhlasíš s cookies. Ve skutečně vážných případech nejsou k ničemu.

   • Co je divíte? To je přece běžné už dávno; třeba zaříznout poptávku během hospodářské krize, že?

 2. Jaký národ, takoví úředníci. Ten chaos zákonů si přece objednali lidé, aby úřednicí o ničem nerozhodovali (protože vrchnostenská zvůle a riziko korupce), ale dodržovali zákony. Forma dostala přednost před obsahem, protože forma je objektivní, zatímco obsah do značné míry podléhá subjektivitě. Národ se tak moc bál úředníků, že stvořil monstrum. I když tohle monstrum někdo zničí, stejný národ se stejnými prioritami, stejnými hodnotami a stejnými komplexy stvoří to samé monstrum znova. Státní úřednický aparát přece není žádná okupační správa dosazena zvenčí. A mimochodem, v bájných soukromých korporacích to funguje úplně stejně.

  • Nesouhlasím. Národ si rozhodně nepřeje, aby o postavení psí boudy rozhodovalo hejno úředníků několik let a vypadl z nich nakonec nesmysl. Národ si nepřeje, aby úředníky (právníci jsou také úředníci) zaváděné nesmyslné a v účinku škodlivé zelené zákony mu zdražily všechny základní životní potřeby tak, že bude ohrožen na existenci. Národ si nepřeje, aby nečinnost a hloupost úředníků ho ohrožovala na zdraví a životě neschopností zasáhnout a jednat tak, jak je jejich povinnost. Úředníci (včetně právníků) jsou parazitní a přitom neschopná verbež. Jistě, v korporacích také často bují formalistický idiotismus, ale rozdíl je v tom, že kapouši si to platí ze svého. Státní úředníci jsou placeni z peněz občanů a vina občana spočívá v tom, že volí politiky typu zelených mamlasů či amatérskou absurditu v podání Pirátů.

   • Ale no tak, Tarasi, že zrovna ty budeš tvrdit, že kapitalista si něco platí ze svého? Nikdy ze svého, vždy jen z toho, co si přivlastnil od druhých. Současný stav je důsledkem zavedených poměrů,. Ti mamlasové, jak jim říkáš, jsou jediní, kteří chtějí dělat věci jinak. Je snad v nabídce, někdo, kdo by se ještě totálně neodkopal?

    • Proc myslite Tribune ze je takovy krik kolem navstev Zemana na Vychode?
     Protoze se boji sice ne prime nabidky ale nebezpeci ktere vyplyva z Pekingskeho kapitalismu.
     Je ponekud jiny nez ten Zapadni.
     Predevsim si tam banksteri nemohou delat co chteji .
     Existence nejakeho privatniho FEDu ala Wall street je tam nemyslitelna.
     FED je opravdu Federalni a kontrolovany UV,
     nikoli jako vse na druhe strane kotrolovane nejsoukromejsim FEDem!
     Uz se nastehovali do poloviny Afriky jsou uz i ve Venezuele a v Brazilii vypaluji farmari prales aby mohli do Ciny exportovat vic masa !
     Protoze jste Protektorat Nemecka tak ani ti Pirati i kdyby to chteli jinak nebudou moci.
     Co mohou predvadi se svym starostou co ridi Prahu.
     Reci krasne ale skutek utek.
     I Vy mate hezke motto v hlavicce sveho blogu 🙂
     „V rukou politiků a bankéřů nejsme v bezpečí“

    • Mamlasové chtějí dělat věci jinak a ještě blbějš a škodlivějš než ti současní vládcové.

     Z hlediska vyššího principu mravního samozřejmě kapouš platí všechno z peněz, vydřených na zaměstnancích, to je jasné. Ale na první reálné úrovni je to tak, že když financuje nějakou zbytečnou a přebytečnou hovadinu, tak si tím škodí, protože na své stometrové jachtě kvůli tomu nemůže mít pozlacený kotevní řetěz.

 3. A mimochodem, v bájných soukromých korporacích to funguje úplně stejně.

  Tribune ty ouredniky jak v CR tak tech 50 tisic co sedi na pramenu EU ty plati danovi poplatnici.
  Soukrom.korporacim je plati kdo ? Zakaznik ve vyssi cene? Zakon konkurence uz nefunguje?
  Ze soukromnik nevyda navic ani cent, „neproduktivni“ zamestnance nezamestnava, to na rozdil od stedrych darcu z dani obcana.
  Vy tuto realitu svou posledni vetou popirate.

  • Jo korporace, to je dílo. Mám zcela čerstvou zkušenost. Mějte trpělivost a čtěte:
   Každý rok na podzim jsem zavolal vždy ochotného pana X z firmy Y, domluvil termín a on přišel, zkontroloval a seřídil před zimou plynový kotlík na vytápění našeho rozlehlého bytu, vystavil příslušnou listinu, do níž zapsal naměřené hodnoty, vystavil účet, já ho zaplatil a bylo hotovo.
   Ne tak letos.
   Pan X mi sdělil, že vzhledem k tomu, že odebírám plyn od innogy, musí firma Y postupovat tak, že mne odkáže na jejich 800 32 32 32 a tam si požádám o kontrolu kotlíku, oni to domluví s firmou Y, pak mi oznámí termín kontroly, kterou jako každý rok vykoná pan X.
   Zkušenosti s číslem začínajícím 800 asi máte všichni…..“zvolil jsem tedy dvojku“. Tam „všichni operátoři vyřizují požadavky zákazníků, kteří se dovolali před vámi“. Pak operátor(ka). Jméno, místo, adresa, telefonní číslo, e-mail, zákaznické číslo. A: „Já to předám kolegyni, která tohle řeší ozve se vám do dvou dnů. Nashledanou“.
   Kolegyně se ozvala do dvou dnů. Ověřila všechny předcházející údaje a sdělila mi, že mi pošle poštou smlouvu a fakturu (na přibližně dvojnásobek, co to stálo předcházející roky). Jejím zaplacením vyjádřím souhlas se smlouvou. Ona pak naplánuje termín s firmou Y a pak mi ho nabídne. Práci vykoná nejspíš pan X, jako každý rok. Na můj dotaz, zda to stihneme do jara jsem se odpovědi nedočkal.
   Takže letos už to nechám proběhnout tímto způsobem a pak budu hledat dodavatele plynu, který tak neblbne.
   Jestli takový vůbec ještě existuje.

 4. Na Zvědavci si neznámý autor stěžuje na to, jak s ním hmotně nezainteresovaní úředníci na územním plánování vyjebali. A popisuje i strukturu mafie, která se okolo kšeftování s pozemky vytvořila. V diskuzi pod článkem komentátoři nadávají na současný marasmus slovy nepřebranými od Gutha-Jarkovského. Nasranost lidu už překonává tu za Jakeše. To budou panečku oslavy!

  http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/09/8019-politikove-mafie-a-uzemni-plany.htm

 5. „kapouši si to platí ze svého“
  Tak to mě zaujalo. Už jsem se chtěl přeptat kde, v jaké krajině? 🙂

  „úředníci“
  Kteří to jsou? Zaměstnanci školství, policie, armáda, hasiči?

  (Inspirace z předchozí diskuze.)

  Nejdříve poděkování za připomenutí Adriany M. Pro některé možná vulgární, zato reálný čin. Ten, kdo by jej chtěl soudit, ať nejdříve soudí sám sebe. Co, jak a zda vůbec činí.

  Koněv, a ti druzí.

  Ukrajina 1941
  Poslové západní kapitalistické demokracie – Němci na Ukrajině

  Maďarsko 1956
  (Snažil jsem se, leč tu dobu jsem již nestihl.) Maďarskou revoluci začala, zlý jazykové tvrdí, mimo jiné, nadšená studentská mládež věšením „bolševiků“. (Milion chvilek?)
  Fota z maďarské revoluce:

  http://ciml.250x.com/archive/events/english/1956_hungary/1956_counterrevolution_in_hungary.html

  Oděsa 2.5.2014

  http://www.zvedavec.org/komentare/2014/05/5964-obrazek-lepsi-nez-tisic-slov.htm

  Donbas 2015
  „Selfie“ při věšení muže a těhotné ženy z „produkce“ pravoseků:

  Velká část těchto lidí má jedno společné: Vraždí ve jménu svobody a demokracie.
  Ještě něco mají společné: Psychologický profil.

  test

  • Jen poznámka k tomu Maďarsku:
   Lynčování tamních estébáků revolučním davem zapůsobilo na ty zdejší opravdu mocně. Ale nebyl to odstrašující moment jen pro ně. Dokonce ještě v osmdesátém devátém měli lidé na balkonech a tribunách strach, aby se nálada davu pod nimi nezvrhla a zůstala ve víceméně mírumilovné poloze, bez myšlenky na odplatu formou věšení na lucerny.
   Jak to podle vás v Budapešti dopadlo, vzato na počet obětí?

   • Mimochodem, tu fotku, kterou uvádíte jako ilustraci maďarských událostí z roku 1956, jsem v první chvíli považovala za svědectví konání českých vlastenců v pětačtyřicátém.
    K řádění studentů: U tehdejších spontánních poprav Němců myslím mnoho aktérů z řad mládeže nebylo, stejně jako na tom vašem snímku.

    • (Pokud se mýlím, pak mne opravte.)
     Kdybyste si ušetřila ty svoje „Němce“, naprosto bych s Vámi souhlasil. Vám však jde pravděpodobně o něco jiného.
     Pravděpodobně zde ohříváte nechutnou propagandistickou „polívčičku“:
     Kterak ošklivý a krutý Čechoslovák hodného Němce trápil.

     Pokud ano, pak Vám tu polívčičku trochu osolím a opepřím
     Až VŠICHNI zmetci, kteří si otvírají hubu v tomto směru na území Čech, Moravy a Slovenska, vynaloží NEJDŘÍVE za KAŽDÉHO mrtvého, zmrzačeného a trpícího (zaplatí NEZAPLACENÉ reparace) tolik upřímné snahy, jako vkládali do krádeží, vraždění a propagandy, pak mohou přijít, říci:
     Vše jsme napravili a odpracovali. Můžeme požádat o odpuštění?
     Následně mohou počkat a doufat, že jejich pokoru lidé přijmou.
     Zatím tak NEUČINILI.
     Když se podívám na navazující aktivity prostřednictvím „české“ justice a české(?) vlády, aktivity Landsmannschaftu a jiných spolků a sdružení, nabývám dojmu, že je to jako s mírem po II. sv. válce deklarovaným „západními přáteli“:
     Nikdy vlastně NEZAČAL.

     • O hodných Němcích?
      Jak jste na to přišel?
      Mluvím o případech, kdy rozezlený dav bere spravedlnost, respektive to, co se mu jako spravedlnost jeví, do svých rukou.
      Mluvím o lynčování, o popravách bez soudu.
      Neboli o tom, čemu by bylo záhodno v každém případě zabránit, ale někdy nebyl na místě nikdo, komu by se to povedlo.
      Vinen, nevinen, o tom má rozhodovat jedině soud, kde má každý právo se hájit.

      • Jistě, třešni. Jenže to jsou jen salónní řeči, realita se prakticky vždy ubírá jinudy:

       „Šedá, můj příteli, je všechny theorie,
       a žití zlatý strom se zelená“
       říká Mefistofeles ve Faustovi (překlad Otokar Fischer)

       Zde se tak nabízí otázka, kdo že to zasel toho ďábla do duší Čechů? Trvalo jim to šest let a dokázali to. A to ještě dopadlo docela dobře, protože před Čechy dokázali utajit skutečnou šíři svých zvěrstev – realitu koncentračních táborů (která je vůbec dost těžko popsatelná), ničení a vraždění všeho a všech v SSSR…. a mohl bych psát až do nekonečna a díle těch nadlidí na východě i západě, na severu i na jihu. To všechno Češi ještě pořádně nevěděli. Kdyby ano, bylo by to možná ještě jinačí maso.

       Salónní řeči o soudech?
       „Ušetř mě téhle písničky!
       za to, že nudíš, mám ti chválu pět?“
       (Faust tamtéž)

       • Zde se též nabízí otázka, kdože to zasel ďábla do duší Maďarů, že se jim přestalo líbit, jak se chovají ta hovada z ÁVH či jak se jim říkalo, že jim sebrali flinty a ošklivě si s nimi pohráli.
        Nebyli to právě ti, co tak nehezky skončili?
        Historie praví, že takhle to u těch divných davových šíleností máte většinou.

      • „K řádění studentů: U tehdejších spontánních poprav …“

       Přečtěte si znovu příspěvek, na který reagujete.
       Nemá mnoho společného s Vaším OT a Vámi šířenou propagandou.

       • Přečetla jsem si znovu váš příspěvek a znovu jsem tam našla poznámku o „nadšené studentské mládeži“.

   • „Lynčování tamních estébáků“
    Nevím, co vedlo „revoluční dav“ k demokratickému a svobodnému vyjádření „lásky k bližnímu svému“.
    Opravdu by mě zajímalo do jaké míry a čím si člověk zaslouží za živa upálit a po smrti zohavit. (Ten sarkazmus je jen zdánlivý.)
    Vy říkáte (píšete) estébáků.
    Technicky je „estébák“ vnitřní zpravodajská služba, kterou má ČR i dnes. Jen se kompas obrátil vzhůru nohama, a asociální „bolševik ze západu“ nahradil sociálního „bolševika z východu“.
    BTW.
    Většinový občan ČSSR měl větší užitek z bolševika z východu, než má současný většinový koloniální vazal ČR v současnosti z bolševika ze západu.
    ČR dnes rozvrací „přátelé“ ze západu, stejně jako za socíku. Na tom se mnoho nezměnilo. Jen snad, dnes „západním přátelům“ v rozvracení nic a nikdo nebrání. Podle toho vypadá státní kasa, populační křivka i svébytnost.

    „Jak to podle vás v Budapešti dopadlo, vzato na počet obětí?“
    cca 5:1
    Ale záleží, na co se ptáte.

    • ‚ – Nevím, co vedlo „revoluční dav“ k demokratickému a svobodnému vyjádření „lásky k bližnímu svému“. – ‚
     Inu, kdybyste misto tapetovani tajnosnubnych bohorovnych zasadnich postulatu, zcela odloucenych od reality a plne zanorenych v riti rudo-stalinisticke propagandy venoval trochu casu studiu historie, tak jste se mohl docist, ze nasili vyprovokovali clenove AVH (Állam Védelmi Hatóság), kteri zacali strilet do demonstrantu u rozhlasu. To rozlitilo prevazne delnickou mladez, ktera si s AVH zacala az pote vyrizovat ucty. Imre Nagy, sirotek z Bekescsaby (jinak cekista a Rudy Gardista z Madarske Republiky Sovetu) se pochlapil, postavil se Sovetskym vrahum a vykoristovatelum a zacal vyjednavat. Dostalo se mu klasicke proletarske internacionalni pomoci a odmeny. Ve forme invaze sovetskych tanku, 2500 mtrvych Madaru a provazu kolem krku.

     • Lhaním a verbální agresivitou jste svému příspěvku dal hezký, pravicově havloidní „punc pravdivosti“, „lásky“ a sociální „snášenlivosti“. Děkuji za ukázku.
      Nedá mi to, a zeptám se:
      Střelci u rozhlasu, pokud tedy nějací byli, byli stejné národnosti jako na ukrajinském Majdanu? Sýrii? Venezuele nebo třeba Egyptu?
      Provokatéři a maďarští „Chartisti“ byli jaké národnosti? Také je platilo OSF, nebo CIA?
      BTW.
      V ČSSR na to stačila Dražská, Zifčák, M.Žantovský, Uhl, Svobodná Evropa a Hlas Ameriky.

      • https://www.atlasobscura.com/places/magyar-radio

       Throughout the day, thousands of protesters crammed themselves into Sándor Bródy Street, descending upon the Magyar Rádió Station. A group of students and their sympathizers were determined to broadcast their views over the airwaves, demanding Hungarian autonomy and an end to Soviet control. The crowd was excited and noisy, but peaceful.

       Conflict at the radio station had been anticipated, so members of the Hungarian secret police were already stationed there, armed with machine guns and tear gas. As tensions mounted, however, the crowd of demonstrators was ultimately fired upon by trigger-happy policemen, killing three students and injuring two as they fled.

       A unit of the Hungarian Army was soon called in to assist the police, but when the soldiers arrived at the radio station to see policemen attacking the unarmed protesters, many defied orders by refusing to fire upon the crowd—and instead began shooting at the secret police.

       With news of the shootings at the Magyar Rádió Station, other demonstrators across the city began to take up arms, raiding ammunition depots and being directly supplied with weapons by the Hungarian Army. Soon, riots began in other Hungarian cities until the whole country was embroiled in the revolt.

       After 12 days of fighting, Soviet reinforcements from Moscow ultimately crushed the uprising, in which an estimated 2,500 Hungarians died and an additional 20,000 were wounded.

       V novinach na vychodni strane zelezne opony to pochopitelne popsali dle vasi chuti. Muj nazor na vas vztah k realite jsem popsal neutralne jako zcela odlouceny. Ze to pokladate za agresivitu je znamenim, ze si snad podvedome uvedomujete sve lhani a reagujete utocne a dotcene.
       Zkuste se drzet tematu, ja se s vami bavim o MADARSKYCH UDALOSTECH.

       • Nepříliš věcný, zato stále osobní a konformní. Pokuste se někdy začít BEZ řečnického faulu ad hominem. Zkuste to. Je to celkem snadné.

        Na stránce maďarského mainstreamu napsali fragment něčeho, co nepopisuje kdo, co a proč. Jak v úzkém, tak celkovém kontextu. Může to být pravda, ale spíše nemusí.
        1)
        Potíž je, že na co sáhli konformní, religiózní „pravicoví“ fanatici, vizionáři, zloději, gauneři, nezřídka primitivní vrazi, devianti a psychopati, to ZKURVILI.
        Těžko tedy předpokládat, že kdokoli soudný bude akceptovat něco, co napíše tzv. mainstream.

        2)
        Něco k mainstreamu, demokratismu a havlistickému pojetí „pravdy“ a nenávisti.
        Neočekávám, že výpověď německého novináře Udo Ulfkotteho, kterou zveřejnil krátce před svou očekávanou smrtí, bude pro Vás dostatečně relevantní zdroj.

        (Máte tedy možnost udělat si vlastní rešerši sám.)
        Let MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpuru byl sestřelen 17.7.2014 na trase „náhodně odkloněné“ nad oblast vojenského konfliktu Ukrajina – DLR.
        17.7.2014 byl ČTVRTEK. Mainstream OKAMŽITĚ věděl, že to byli Rusové. ŽÁDNÉ vyšetřování, ŽÁDNÉ důkazy. (Jako Vy, při své agresi.)
        Sledoval jsem tehdy Čro na internetu. Tehdy ještě bylo vysílání včetně zpráv v tzv. „digitálním archivu“. Dnes už tam celé NENÍ. (BTW. Asi vědí proč.)
        Jedna z typických epizod byla mj. s tzv. „černými skřínkami“ letu MH17.
        Čro Radiožurnál mlžil a lhal TÝDEN. Vysílal různé „názory“ o záměrném blokování přístupu mezinárodní komisi k troskám letadla včetně „zaručených“ zpráv o vinících.
        Přitom, kdo chtěl, mohl si pustit video, kdy zmiňovaná „zadržovaná mezinárodní komise“ vynáší černé skřínky z místa dopadu již 18.7.2014.

        • S odpustenim zvanite nesmysly bez podstaty, Nemam cas ani trpelivost ucastnit se tohoto typu ‚dialogu‘ – k vasemu radoby mistrovani nemate logicke ani vedomostni vybaveni. Jen na priklad – muj komentar je uveden odkazem na Atlas Obscura, coz je online cestovni webstranka s NULOVYM zajemem o ideologii. Rozhodne to neni madarsky mainstream ;-). Pro vas je me postovani nezavisleho faktu a zdroje, recnickym faulem a ad hominem, coz jen potvrzuje mou teorii o vasem podvedomem pocitu viny z lhani – klasicky pripad psychologicke projekce.
         Opet do debaty o madarskych udalostech cpete jakesi nesouvisejici nesmysly. Viditelne nemate jiny argument.
         Jdete se laskave vycpat (ano tohle je umyslna agresivita), ale nepocitejte s tim, ze si nenecham volbu vase nejvetsi kraviny privadet na pravou miru.
         Dotaz pro El Jeffe zdejsiho webu – pred par dny jsem se snazil pridat link na Encyclopedia Brittanica a Wikipedii. Odkazy ve vetsim mnozstvi nez jeden nejsou dovoleny nebo se jedna o zdroje ideologicky zavadne pro zdejsi komunitu?

         • Jj, cestovka s minimálním zájmem o ideologii, zato se značným zájmem o všelijaká zvláštní a kuriózní místa coby cíle podnikání. Historku od libovolného průvodce na libovolném hradě o zázračném útěku z místní hladomorny si sice rád poslechnu, ale bez ověření to nebudu považovat za historický fakt.
          Na tuto archivovanou stránku se odvolává česká wikipedie, ale kupodivu si průběh událostí oproti vlastnímu zdroji upravila, aniž by odzdrojovala důvod změny. ODKAZ Originální zdroj:
          „23. října.
          Demonstranti od pomníku Béma přicházejí k parlamentu. Promlouvá Imre Nagy. Avšak obecný projev bývalého premiéra neuklidňuje atmosféru. Večer v rádiu promlouvá tajemník Maďarské dělnické strany — Ernö Gerö, který označuje demonstranty za nepřátele národu, což pobouří demonstranty shromážděné před budovou rozhlasu, kteří zabírají milicionářům i vojákům zbraně. Dochází k přestřelce mezi manifestanty a funkcionáři AVH (bezpečnostní služba). Padají
          ranění i zabití.“

          IMHO trochu zvláštní popis bezdůvodné střelby AVH do bezbranných demonstrantů. 🙂

          P.S. Pokud hodláte nadále používat „odborné termity“ typu „postulatu, zcela odloucenych od reality a plne zanorenych v riti rudo-stalinisticke propagandy“, neračte se obtěžovat s dopovědí. Jak se to tu má s odkazy, na to při vašem vynikajícím logickém a vědomostním vybavení zajisté brzy přijdete, světáku. Nebo přinejmenším na způsob, jak se zeptat zdvořile.

          • Do budoucna, pokud ocekavate odpoved, na mne prosim reagujte jen kdyz budete tazan, nehodlam venovat cast sve omezene kapacity na vedeni simultanni debaty s dvema ideologicky zaslepenymi pamfletari, kteri nejsou schopini rozeznat verohodnost zdroju. Krome toho neni mym cilem nesmyslny pokus o privadeni hlupcu ke studni reality (oni si sve verze vymysleli vicemene sami, takze jim je nikdo nevyvrati), pouze pripadnym ctenarum dodavam imho pravdivou verzi udalosti, ucelove prekrucovanych konspiracnimi blouznivci.
           Preji prijemny den.

          • Do budoucna si budete muset zvyknout, že tady nejste u sebe doma, abyste se mohl určovat, kdo vás smí oslovit, génie s omezenou kapacitou. 😀

          • Az se uklidnite, tak si zkuste nekde najit kratke doucovani k porozumeni psaneho textu. Koho oslovujete je mi ganz egahl a nechavam to zcela na vasi imho tezce omezene mysli, pisu vam jak to bude fungovat ohledne vaseho OCEKAVANI ODPOVEDI z me strany.

          • Přiznávám, že část té taškařice je na mě.
           BTW.
           Opravdu by mě zajímalo, jaké národnosti mohli být ti provokatéři. 😉
           Neříkám, že to tak skutečně bylo, ale ti zlodějští fanatičtí rozesírači to ani jinak neumí.

           Ať děláš, co děláš, geny nepředěláš.

           P.S.
           Dík za krytí.

 6. Kdyz skoncila 2 svetova valka lide se domnivali ze nastane nejen mir ale ze je to konec masoveho vrazdeni.
  Po nacistickem vrazdeni prislo komunisticke a nyni se vrazdi uz i ve jménu svobody a demokracie 😦
  Smutne to zjisteni jak lidstvo je nepoucitelne 😦

 7. I vůle Alláhova bývá šířena ohněm a mečem. Představení ještě neskončilo. Jedeme dál.

  • Že by „pozitivista“ Klaus po 30 letech „mazal sekeru na chleba“? Jak zmiňuje Kamil? 🙂
   BTW.
   Osobně si nemyslím, že Klaus v plném rozsahu chápe, co on a jemu podobní způsobili.

 8. Komu rozhovor s Vaclavem Klausem nic nerika si muze poslechnout co rika reziser Jiří Svoboda:
  „Babiš je terčem útoku všech, kteří dříve kradli. Piráti nás vrací do komunismu.“/i

  • – Dobře říká: Kde byli a jsou všichni zmetci, hlupáci a zbabělci, když se kradou miliardy? Pokud někomu tedy vadí pár drobných – miliónů?
   – Trochu nekonzistence: Když je schopen diferencovat mezi Bakalou a Babišem, kde je jeho „nestrannost“ a rozum v případě Ratha? Rath byl „vidět“. „Krabice“ s vínem či miliony byla jen ZÁSTUPNÝ důvod.
   – Zmínka: „Tak je náš systém nastaven, aby to bylo promlčený.“ „Pro jistotu.“ Už v těch slovech je východisko. Nastaveno není dogma. Může být nastaveno jinak, bude-li ovšem většinový dav chtít.
   – Volby: „Lotři, kteří začnou spolupracovat s ODS, ČSSD …“ – Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zrušili. A na to nepřišlo KGB, GRU nebo StB, ale dav zavřený v kleci „svobody a demokracie“.
   – Pokud Piráti (nebo kdokoli jiný VIDITELNÝ) vyhrají, pak to nebude protože: Bartoš. Ale proto, že zvítězí OPĚT lenost, hloupost a zbabělost. Svoboda to, byť pomýleně, říká jasně: Najde se heslo (cikáni, úředníci, „komunistické nadbytečné metry“, drobní živnostníci (ale jen ti drobní a jen někteří)) a dav poběží za „slupkou od salámu“, mrkví nebo muletou, aniž by si všiml, že mrkev, slupka, muleta a TISÍC A JEDNA dalších věcí je součástí stále stejného SYSTÉMU.
   BTW.
   KAŽDÁ ukradená (zmařená) miliarda obsahuje proporcionální počet zbytečných smrtí/vražd a množinu menšího či většího utrpení a strádání.
   Je na lidech, na jejich lenosti, hlouposti, zbabělosti, jaký osud si budují.

  • Hamplová, i když se chce jmenovat Zwyrtek, to má v hlavě mimořádně srovnaný, i když je právnička.
   Nadpis článku, to je přímo esence reálného pohledu na současný chlívek.

 9. Nedorozumeni !
  (Ve Slovníku spisovného jazyka českého je výraz nedorozumění definován jako „různé chápání téže věci dvěma n. více osobami…)
  Byla jsou a budou
  S vysledkem bud 🙂 nebo i casto 😦
  Je na nich zalozeno kouzlo Internetu, dnes vlastne uz kazdeho netu, kazdeho dorozumivadla
  bez kontaktu tela, (telesne kontaktni jsou jina prosim nezamenovat)
  nabizi se pri setkani s prateli i ne prateli, patri k homosapiensovi jako hlava k clovekovi,
  protoze tam to vznika a zacina i kdyz pak casto konci jinde a jinak !
  Jak lepe nez na prakticke ukazce:-)

 10. Inspirace: Maďarsko 23.10.1956
  Výchozí dokument je ze zdroje Ústavu pro křivení historie, někdo jej nazývá také Ústav pro studium totalitních režimů, což ovšem pravdě odpovídá o něco méně.
  (Zároveň se omlouvám všem tapetářům, kteří káží vodu a pijí víno při práci, za nedostatečné užití Ctrl+C&V pro přenos celého článku:

  Click to access 082-122.pdf

  „výběr symbolického místa“ „vlajky“ „volba sloganů“ (str. 91) – precizní příprava nesvědčí o náhodném „vzedmutí davu“
  „se zaktivizovaly maloburžoazní síly“ (str. 94) – lze předpokládat asociály typu podnikatel, restituent, Charta 77, Milióny chvilek viz FSA, Venezuela, Hongkong …
  „policii ani armádu nebude možné k přímé represi proti demonstrantům použít“ (str. 94) – vládnoucí strana neměla krveprolití „v plánu“.
  „studentská demonstrace se proměnila ve vícevrstevné a dynamické hnutí“ „se objevil i prvek radikality“ „odhodlání k činům“ (str. 94) – jedna z těch „vrstev“ byla pravděpodobně i „pátá kolona“, nějaká ta Charta nebo „chvilkař“ z Letné či Albertova. (To si jistě v době Mccarthismu nenechal západ ujít.)
  „Bylo jen otázkou času, kdy antisovětsky naladění „radikálové“ nahradí „reformní“ komunisty a studenty, kteří sice demonstraci iniciovali, ale rychle ztráceli vliv na její průběh“ (str. 94) – čas pro nástup provokatérů, Dražských, Zifčáků, „pravoseků“ a připomenutí článku „Obrázek lepší než tisíc slov“ na Zvědavci věnovanému Oděse 2.5.2014, kde asociální pravice, jako již mnohokrát, demokraticky a svobodně projevila úctu k životu a chápání mírumilovnosti ve vztahu k bližnímu svému.
  „Z vydrancovaných kanceláří a sekretariátů létaly stovky rákosiho portrétů“ (str. 94) – jakpak se ten „slušný dav“ do těch kanceláří jenom dostal? Na zaklepání to jistě nebylo, jako 2.5.2014 v Oděse.
  „terčem kolektivních útoků se stávaly pomníky sovětsko-maďarského přátelství a hroby padlých sovětských vojáků“ (str. 95) – Irák po US agresi, Majdan, ČSSR po rozvratu 1989.
  BTW.
  Kolik soch je nutné ještě rozbít, než si dav uvědomí, že za to platí a zaplatí jen on sám?
  „Nagy“ … „půl deváté večer“ … „nálada se rychle změnila ve zmatek, zklamání a nepřátelství“ (str. 95)
  „když Nagy končil svůj projev, několikatisícový dav se již domáhal vstupu svých zástupců do rozhlasu“ (str. 96)
  „V nastalém zmatku policisté chránící rozhlas zahájili palbu a rozhořel se pouliční boj“ (str. 96) – nebo nastal pouliční boj a policisté zahájili palbu? (Např. jako odpověď na střelbu cizích odstřelovačů ze tmy, jako v případech Majdanu, arabských jar apod.?) Iniciativní napravovači historie (a nejen z ustrcr) dokáží při přepisování divy. Například v ČSSR „vyrobit“ „statisíce obětí“ (v kontextu definitivních objetí stalinistického režimu), nebo na střechu maďarského rozhlasu umístit odstřelovače, kteří zahájí palbu do pokojného davu.
  Popřípadě osvobození ČSR svěřit do rukou 116 padlých vojáků US army, nebo cigány a socky obvinit z biliónových dluhů a ekonomického propadu ČR apod.

  BTW.
  Pravděpodobné složení tehdejšího „davu“:
  Kontrarozvědka, policejní složky uniformované i bez, fanatici zprava i leva, čumilové, náhodní účastníci, ožralové, zblblá mládež, různí religiózní a konformní pošuci, zástupci různých stran politických i sociálních, provokatéři, „restituenti“, galerka, nepostradatelní „Tituškové“ …

  Dav je za určitých okolností shluk organizmů, bez sociální kontroly.

  Inteligence davu se rovná inteligenci nejméně inteligentního člena davu.

  • Nevím, co má na mysli Ovčáček, ale mne hned napadl A.B. Bartoš s jeho seznamy zrádců národa.
   Zatím naštěstí nikoho mimoslovně pronásledovat nemůže, i když by rád. Chystá se.

   • Tresni, jste inspirativní, ale zapomětlivá.

    Úvaha nad A.B.B. a „seznamy“

    Nečetl jsem seznamy, které uvádíte. Nezaujali mne. Mj. možná pro malou publicitu, kterou jim předurčuje úmysl a důvod jejich existence.
    Proč vznikly? Vznikly za stejným účelem jako například „Mírotvůrce“?
    „Mirotvurce“, jeho autoři a sympatizanti již za sebou násilí a vraždy mají. Nikde jsem nezaznamenal z Vaší strany jejich zásadní odmítnutí, nebo „nejvyšší pobouření“.

    BTW.
    Vzápětí, ve stejném období a atmosféře, vznikají CTHH a české dvojče web „Neovlivni“ (Slonková aspol.). Za přispění lidí stejné „politické krve“ (a psychologického profilu). To Vás neznepokojuje?

    To, co nyní napíši, může v čitateli vzbudit dojem, že od teď bude raději držet hubu a krok. POZDĚ.
    Malý exkurz:
    1) Psychopaté se navzájem POZNAJÍ. Uzavírají krátkodobé, účelové koalice. Komunisty i slušné lidi „fašisté“ nezavírali a nepopravovali z velké části pro jejich „ideu“, ale pro jejich sociální postoj a schopnost psychopata v davu odhalit a ukázat na něj. Definovat jeho pohnutky a činy. Vedlejším bonusem je zastrašování konformní části davu a samozřejmě zisk, zabavování majetku a odklízení nepohodlných.
    2) Psychopat je výborný krátkodobý herec. Dokáže se skvěle vcítit do své oběti. Oběť se před psychopatem, má-li psychopat prostor, možnosti a čas, NESCHOVÁ.

    Malá „konspirační teorie“ 🙂 … ale praktický děj.
    Mnozí znají termín „honey pot“.
    Internet (možná od začátku, možná až od určité doby) nebyl a NENÍ „svobodné médium“.
    Kdo sledoval a sleduje jeho vývoj, zaznamenal například období, kdy, z celkem nepochopitelných důvodů, bylo možné na internetu sehnat jakékoli porno nebo „teroristickou příručku“. Přitom stopování bylo velice jednoduché. Pak, ZE DNE NA DEN (kdo si vzpomene na Megaupload 19. ledna 2012 a Kim Dotcoma?) zmizely nejznámější warezové i pornoweby. Zato se začali vynořovat „turbolence“ okolo buzerantů a leseb. Úchyláci v kultuře, vládách a na ministerských křeslech, včetně těch českých. Ne tak jak to bylo do „té doby“, ale ostentativně. Cukr a bič. My máme něco na tebe, dáme ti post, a budeš pracovat pro nás. Manažer, premiér, lékař, soudce, policajt … Prague Pride.
    Když si chce lovec zastřílet na vysokou, nejdříve dává na vhodné místo návnadu, za dva, za tři měsíce náhodný kolemjdoucí již nenalezne návnadu, ale tratoliště krve a vyvrhnutá střeva.

    Lovu „pedofilů“ se zúčastnil tuším i Janek Kroupa, který poté dělal i „volavku“ proti obráncům Dombasu za žold hochů, „kteří spolu mluví“.

    K seznamům:
    Jedna z prvních akcí nacistů, při obsazení Československa bylo, podle PŘEDEM připravených seznamů pozatýkat tisíce vytypovaných slušných lidí.
    Nešlo o přátelský „pokec“, ale o pozvánku na tanec se smrtí.
    Nacistům to dík Rusům nevyšlo. Ty největší lidské zmetky druhé světové války, ale ukryla poté Amerika a americká armáda. CIA absorbovala, co jen šlo.
    CIA shromažďuje data. Mj. vytváří i seznamy „nepřátel“. Na základě těchto seznamů pravděpodobně zemřely již statisíce lidí.
    (V Indonésii proameričtí „demokraté“ vyvraždili 0,5-1 mil. lidí, na základě seznamů členů opozice, dodaných USA, GB a Austrálií.)

    Víte Tresni, je seznam a seznam.

 11. Tichá invaze mladých bolševiků: Ministerstva, neziskovky placené státem, ČT, ČRo a spol. Už se ani neskrývají. Kdo je kdo? Platíme si své katy. Dva kroky pro záchranu. Najde se v parlamentu sedm statečných?

  Otázkou je, jak dlouho si nechají občané a jimi volení zástupci v poslanecké sněmovně líbit, aby se z jejich daní financoval levicový extremismus ve veřejnoprávních médiích. Prvním krokem k nápravě by bylo výroční zprávy, které leží ve sněmovně, neschválit, a vedení České televize odvolat.
  V druhém pak nevolit strany, které se nominálně vydávají za pravicové či „středové“, ale ve skutečnosti brání a podporují levičáckou indoktrinaci naší země.

  ===========================================================

  PAVEL KOPECKÝ přináší pohled na současnou ultralevičáckou scénu, která se potichu z našich daní adaptuje ve veřejném prostoru, aby všemu svobodnému po gottwaldovsku „zakroutila krkem“

  Pochod institucemi zahájený v 60. letech na Západě podle vzorů neomarxistických revolucionářů způsobil zásadní změnu ve veřejném prostoru, kde začali dominovat progresivističtí aktivisté pronikající do škol, politiky i médií. Dnes nese své hadí ovoce. Západ tak, jak jsme ho znali z doby před listopadovým převratem, prakticky přestal existovat. Každý, kdo se snaží hájit jeho někdejší tradiční hodnoty, občanské svobody na místě prvním, je stigmatizován v podstatě stejně jako za dob československého socialismu. Jen místo „lidové“ dnes vládne tyranie „liberální“ demokracie. A vychovává si svůj dorost.

  Jakýkoliv odlišný názor kritický vůči novodobému zelenorudého náboženství dostane okamžitě nálepku fašismu. Jde o velmi nepůvodní taktiku, kterou rudí používali už v dobách Třetí internacionály. Současná „Kominterna“ vycházející z Frankfurtské školy ji jen znovu vytáhla do veřejného prostoru.

  Armády aktivistů
  Podobností se situací po převratu 1948 je až neskutečně mnoho – včetně typického uctívání „mladé pokrokové“ generace, která má starším „vysvětlit nezbytnost revoluce“ – po dobrém či po zlém. Je to jako přes kopírák, jen místo rudých hvězd dnes pochodují pod žlutými na modrém podkladu či s duhovými vlajkami nového náboženství. Aby k takovémuto vývoji mohlo dojít i ve středoevropských zemích, které mají zkušenost s předchozí totalitou, potřebují veřejný prostor ovládnout zmanipulovanými mládežnickými guerillami (což už má Západ dávno za sebou).

  Školy od základních až po vysoké se mění v propagandistická školící střediska a s každým kdo by se tomuto trendu vzpíral, je třeba rázně zatočit. Média hlavního proudu v čele s veřejnoprávními plní „revoluční zadání“ globalistických elit. Na to již nestačí jen ostřílení havlističtí harcovníci, kteří po listopadu 1989 ovládli média a veřejný prostor.

  Proto do veřejnoprávních médií, na ministerstva a do poradních orgánů vlády jsou postupně dosazováni mladí revolucionáři vyškolení nadnárodními neziskovkami. Pro armády „aktivistů“ je mnohem pohodlnější, jsou-li placeny z peněz daňových poplatníků než z rockefellerovských a sorosovských nadací, jako tomu bylo zpočátku. Astronomické investice do neziskovek musí ovládnuté státy začít vracet. Má to současně i symbolický význam, když globalisty porobené národy musí platit své pijavice.
  Od socdem k revoluci
  Ukázkově je to vidět na ČSSD, která je za poslední dekádu téměř zcela ovládnuta euro-unijní „Kominternou“. Zde hledejme také příčinu toho, proč se tak křečovitě drží vládních postů. Nejde jen o financování této umírající zadlužené strany a jejích členů. Ministerstva ovládaná socialisty jsou penězovody, odkud proudí milióny k financování neomarxistických struktur. Zvláště ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ovládá největší část státního rozpočtu) a ministr zahraničí Poche-Petříček otevřeli své úřady mladým stranickým revolucionářům, kteří nejen určují agendu, ale přesměrovali velký objem finančních prostředků ke svým náhradním pažím – k neziskovkám.

  Zde zřejmě leží i jedna z příčin vnitrostranického boje o ministerstvo kultury, neboť bývalý ministr Antonín Staněk chtěl řadu těchto penězovodů prověřit a zastavit. V obavách žila například jedna z vlajkových lodí nové marxistické revoluce (server A2larm), která je přes spřízněné neziskovky štědře financována právě z peněz ministerstva kultury. Jeho vydavatelem je totiž radikální levičácká „neziskovka“ A2. Ta vydává mimo jiné ještě kulturní revue A2. I na ni loni dostala takřka třímilionový grant od ministerstva kultury a několik tisíc od Piráty ovládaného pražského magistrátu. A2 uzavírá barterové smlouvy s Českým rozhlasem, a tak jistě nikoho nepřekvapí, že právě ČRo (speciálně stanice Wave) je dnes líhní radikálních levičáků.

  Levičák Bob
  Zvláštní zájem mají revolucionáři o ministerstvo školství, které kromě dalších důležitých penězovodů k neziskovkám je významným nástrojem k jednostranné orientaci mladých generací. Chobotnice neziskovek drží v chapadlech již dlouho výukové programy a celou progresivistickou agendu ve školách, bez ohledu na to, která strana tento úřad právě ovládá.

  Aktivisté (jako třeba Bob Kartouz, zastupující mocnou neziskovku EDUin, jež zásadním způsobem ovlivňuje směřování našeho školství) se nyní stále intenzivněji stěhují do veřejného prostoru. Veřejnoprávní média je divákům a posluchačům představují jako „nezávislé“ odborníky. Proto je dobré se na chvíli zastavit u těchto nových hvězd, které se v posledním roce s nevídanou intenzitou objevují pravidelně nejen na obrazovkách ČT.

  Kupříkladu zmíněný Bob Kartouz totiž nepromlouvá jen z obrazovek o našem školství, nebo na demonstracích Milionů chvilek na Letné, ale zároveň také jako mluvčí tzv. Českých elfů. Jde o speciální jednotku internetových fízlů zaměřených na udávání spoluobčanů, kteří nemají ty jediné správné pokrokové názory a odváží se to navíc dávat veřejně najevo. Pan Kartouz k tomu má tu nejlepší kvalifikaci, neboť je současně redaktorem serveru Britské listy (BL) vedených Janem Čulíkem. To je ten český emigrant, který ač zde nežije, diktuje, co je pro nás jedinou správnou cestou pokroku. Je rovněž vynikající fízl, který udal v Anglii jednoho lékaře, jenž prý neměl jediný povolený pokrokový názor na muslimské imigranty.
  Genderové bojovnice
  Není divu, že Kartouz píše i na web A2larm, který je platformou těch nejradikálnějších levičáckých anarchistů, přecházejících plynule z Jakubem Patočkou založeného Deníku Referendum (DR), jenž se spolu s Britskými listy stal vlajkovou lodí neomarxismu u nás. I Patočka se nyní začal stále častěji objevovat na obrazovkách ČT.

  Právě v okruhu Britských listů, Deníku Referendum a A2larmu se rodí nové hvězdy, které nyní ČT „legalizuje“ jako údajné politology. Typicky třeba redaktor DR Patrik Eichler, jenž je podle ČT odborníkem na dění v ČSSD. Když jednal prezident s premiérem v Lánech o obsazení postu ministra kultury, komentoval situaci v přímém přenosu před zámkem v Lánech. A byla to náramná legrace.

  Ale to neznamená, že by „osvědčené kádry“ neměly dostatek příležitosti, jak nám vyložit svět. S blížícími se parlamentními volbami v Rakousku se na obrazovkách ČT tak jako v minulosti bude bezpochyby stále více objevovat odbornice na Rakousko anarchistka a spolupracovnice DR Anna Durnová, takzvaná politoložka, působící již od roku 2004 na univerzitě ve Vídni. O její objektivitě nemůže být pochyb. Vždyť jeden z jejích článků před rakouskými prezidentskými volbami měl titulek „Ještě větší nácek, než jsme doufali,“ což patřilo kandidátovi na prezidenta za Svobodné Norbertu Hoferovi.

  Stejně tak na obrazovkách ČT vidíme stále častěji i Lindu Sokačovou, která se objevuje nejen v publicistických pořadech ale také ve společenských formátech ČT (například pořad Sama doma).

  Tato anarchofeministka má totiž skvělou kvalifikaci. Je kromě jiného i ředitelkou odboru rodinné politiky a ochrany práv dětí na ministerstvu Jany Maláčové. Předtím byla ředitelkou neziskovky. A s Janem Čižinským je rovněž zastupitelkou v městské části Praha 7 či bývalou členkou Vládního výboru proti diskriminaci – gender studies. Přímo ukázková bojovnice pro Sorosovu armádu obsazující instituce.

  Další soudruzi
  Podobným úkazem je revolucionář David Pavlorek. Také on píše do DR a A2larmu. Také on je sociálním demokratem a úředníkem – jen tentokrát na ministerstvu školství. Zároveň také předsedou kontrolní komise Studentské unie UK. Mimořádně nadaný následovník Pavlíka Morozova se blýskl udavačským kouskem, když „upozornil“ rektora UK (bývalého normalizačního komunistu Tomáše Zimu) na „nevhodnou“ publikaci sociologa Petra Hampla Prolomení hradeb, která se prodávala v univerzitním knihkupectví. Po Pavlorkově udání musela být kniha z knihkupectví okamžitě stažena. Také tento mladý výkonný soudruh má dveře do ČT (na rozdíl od Petra Hampla) dokořán otevřené.

  Další z anarchistických hvězd působící v A2larmu i DR je sociolog Stanislav Biler. Snoubí se v něm celá sorosovská scéna. Vystudoval mezinárodní vztahy a evropská studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, kromě A2larmu a DR přispívá i do časopisů Finmag, Respekt, či do Hospodářských novin. Jaký div, že s tímto ideovým zázemím působí jako dramaturg České televize, když předtím pracoval v kanceláři ombudsmanky a veteránky anarchokomunistické scény Anny Šabatové. Spoluzakládal také hnutí Žít Brno. Právě on stojí jako jeden ze scénáristů za zábavnou show „To se ví“, kterou ČT na podzim chce prý reagovat na tzv. „falešné zprávy“ (fake news) nikoli však ž České televize, ale z veřejného prostoru. Až se budeme za břicho popadat při té zábavě, o Deníku Referendum tam určitě neuslyšíme.

  Jako režisér a dramaturg spolupracuje s Českou televizí také Lukáš Senft. Radikální anarchokomunista pohybující se nejen v prostředí DR, A2larmu a serveru Romea, ale také v prostředí Socialistické solidarity, která patří k nejbojovnějším pouličním guerillám narušujícím demonstrace „reakčních sil“ spolu s nepostradatelnou Antifou, k níž mají jmenovaní rovněž blízko.
  Na rozhlasových vlnách
  Úzké propojení levičácké scény jako domácí předvoj Bruselu snad nejlépe symbolizuje anarchistická rozhlasová stanice (již od roku 2006 ji povinně platíme ze svých daní) Český rozhlas – Radio Wave. Sami o sobě říkají: „Publicistické pořady Radia Wave reflektují kulturu, společenské dění a životní styl mladých lidí. Zaměřují se také na veřejný prostor, integraci menšin, gender tématiku, mateřství i otcovství, single život, spiritualitu i duchovno.“ Co si pod tím představit ukazují příběhy redaktorů tohoto vskutku neotřelého „veřejnoprávního“ média. Typicky jeho angažovanost při obraně anarchistického squatu žižkovská Klinika.

  Jako jeden z mluvčích squaterů vystupoval Jakub Ort, který v Radiu Wave připravuje pořad Hergot, údajně věnovaný nové spiritualitě. Samozřejmostí je také jeho působení v A2larmu a DR. V Českém rozhlase si můžeme poslechnout také anarchistku Apolenu Rychlíkovou, kterou tak jako všechny ostatní nové hvězdy mediální scény spojuje působení v A2larmu, DR a Romee. Ve stejných listech najdeme i Sašu Uhlovou, rovněž častého hosta veřejnoprávních médií.

  To anarchista Jan Charvát, působí rovněž (kromě A2larmu a Bakalova Aktuálně.cz) v Radiu Wave jako pravidelný host publicistikých pořadů. Specializuje se podle svých vlastních slov na problematiku politického extrémismu a souvisejících témat (krajní pravice, krajní levice, rasismus, subkultury mládeže aj.). Je autorem bezpochyby mimořádně nestranné a objektivní knihy Současný politický extremismus a radikalismus a editorem publikace Ideologie krajní pravice a její odraz v současných subkulturách. Ohledně problematiky extrémismu dlouhodobě spolupracuje s neziskovým sektorem.

  Obdobně jako další anarchista a jeden ze zakladatelů squatu Klinika Vladimír Turner, který svým působením v A2larmu, Radiu Wave a časopisu Respekt, svým radikálnějším kolegům umetá přes Bakalovy kontakty cesty rovněž do České televize.

  V televizi nemohou chybět
  Na temných Horách Kavčích je častým hostem i anarchofeministka Táňa Zabloudilová. Po všem řečeném asi nikoho nepřekvapí, že kromě anarchistického A2larmu působí jako editorka Radia Wave, jako dramaturgyně dalších stanic Českého rozhlasu a v rámci Art zóny i v ČT. Najdeme ji rovněž v Bakalově Aktuálně.cz a Respektu. I anarchofeministka Marie Heřmanová, působí v A2larmu, DR, Britských listech a také na serveru Heroine a Migrace online. Tato „výzkumnice“ vystudovala fantasmagorický obor sociální antropologie na Fakultě humanitních studií UK a věnuje se (kdo jí to asi platí?) výzkumu na téma migrace, médií a genderu.

  Podobné zaměření má anarchista Michal Zlatkovský, působící rovněž v A2larmu a v ČRo, kde je, tak jako většina z extremistické levicové scény, zaměstnán – a platíme ho tedy všichni z našich daní.

  V A2larmu a DR působí i další anarchisté a levicoví aktivisté, kteří jsou potom nasazováni ve veřejném prostoru jako například klimatický alarmista a zaměstnanec CzechGlobe Alexander Ač, jenž kromě A2larmu a DR, působí i v Britských listech, v denících Neovlivní a Deník N. Samozřejmě se objevuje na obrazovkách ČT jako nepostradatelný odborník na klimatickou změnu.

  Obdobně jako Markéta Zandlová z fakulty humanitních studií UK. Ta je ovšem kromě klimatického alarmismu i expertkou na sociální antropologii a nacionalismus. Oddaná anarchistka Klára Vlasáková (publikuje samozřejmě rovněž v A2larmu a na Novinkách) pracuje i na ČRo a České televizi jako dramaturgyně pro vysílání pro děti a mládež.

  Ještě se divíte, že se tam objevují pořady indoktrinující naše děti, aby vítaly migranty, jako byl nezapomenutelný pořad Planeta YO?
  Co s tím?
  Potud jen stručný výčet malého zlomku příslušníků levičáckých fanatiků, jež nám veřejnoprávní média představují jako na slovo vzaté „objektivní a nezávislé“ experty. Epicentrum této nákazy je v Deníku Referendum a A2larm, jimiž všichni procházejí – aby se osvědčili. Odtud jsou rozmisťováni na dobyté území veřejnoprávních médií, do aparátů ministerstev a do vedení politických neziskovek.

  Otázkou je, jak dlouho si nechají občané a jimi volení zástupci v poslanecké sněmovně líbit, aby se z jejich daní financoval levicový extremismus ve veřejnoprávních médiích. Prvním krokem k nápravě by bylo výroční zprávy, které leží ve sněmovně, neschválit, a vedení České televize odvolat.

  V druhém pak nevolit strany, které se nominálně vydávají za pravicové či „středové“, ale ve skutečnosti brání a podporují levičáckou indoktrinaci naší země. K tomu druhému kroku mají (podle průzkumů veřejného mínění) již významné části naší veřejnosti nakročeno docela zostra.

  Najdou však současní poslanci alespoň k onomu prvnímu kroku odvahu?

  http://www.protiproud.cz/politika/4642-ticha-invaze-mladych-bolseviku-ministerstva-neziskovky-placene-statem-ct-cro-a-spol-uz-se-ani-neskryvaji-kdo-je-kdo-platime-si-sve-katy-dva-kroky-pro-zachranu-najde-se-v-parlamentu-sedm-statecnych.htm?fbclid=IwAR0E2g1F6KkthM51G40XXuqmMFmWxAn2hJAvloPwPVHQkyx1fHYesuxcZ1Y

  • Jsem zmaten ze zmatenosti toho pomatence.
   To nemohl být gram z české lékárny za 120,-
   Pak ještě na konci chybí:
   „Volte pravou pravici.“ … „A ta jediná a pravá pravice jsem já.“

 12. Bať. Zakroutit jim krkem, všem těm hnusným bolševikům z neziskovek, z televize i jiných médií.
  Soudruh Gottwald kdysi ukázal, jak se to dělá. Protiproud dodá seznam i velitele úderných čet.

  • tresni je dobre ze nezapominate a vybavuje se Vam soudruh Gottwald stale jako hrozba,
   ze serie poslednich ministru vnitra a jejich skutku Vas nechava v pohode svedci o cem ?

 13. Karel Janeček: Přímá volba není problém, společnost rozděluje systém s jedním hlasem !
  Matematik Janecek prisel s navrhem ze to vylepsi:-)
  Proto D21 = kazdy volic 3 hlasy (at je vice legrace )
  Dneska je klicova doba pravil.
  A nejen Karel Janecek to vi !

  • Jj, čím komplikovanější systém vymyslí, tím líp se v něm schovají machinace a budou horší možnosti zpětné kontroly. A to se rozhodně vyplatí! 😀

 14. Nemyslím si, že bych byla v souvislosti s ministry vnitra v extra pohodě.
  Jak tak koukám, nejdéle v té funkci v posledních letech vydržel Chovanec. Tomu se dá jistě přišít spoustu hříchů. Ale shodneme se, jaké jeho skutky jsou kladné a jaké záporné?
  Příklad: postoj k přijímání uprchlíků, reorganizace policejních složek…
  Které další figury počítáte do té série a proč je vidíte čistě negativně?
  Zkuste to konkretizovat a taky mi prozraďte souvislost s vašimi předchozími posty, zejména s těmi výplody Protiproudu.

  • Chovancova akce Capi hnizdo Vam nestaci ?
   Co predesle Langroviny?
   Co nedavno Hamacek ktery silne prohlasil ze kazdy kdo se vyjadri ke strelbe proti muslimum v Christchurch bude vysetrovan?
   Vas uz nalety korektnosti az tam zmasirovali ze Vam svoboda slova take uz nic nerika ?

   • Akce Čapí hnízdo není Babišova akce?
    V porozumění řeči vašeho kmene mám mezery, ale učím se.
    Hamáček není můj člověk, ale co se týče kritiky nekorektnosti, nepamatuju se, že by se nějak zvlášť angažoval, ani u toho případu, co jste jmenoval. Máte na mysli morální odsouzení veřejného oslavování toho teroristického činu? Nebo právní aspekty?
    K morálnímu aspektu se ochotně připojuju, právní je pro mě sporný, jako vždycky u verbálních deliktů, jakkoli hnusných. Náš právní řád má ale několik paragrafů, které je tradičně definují a postihují. Těžko můžete chtít od ministra vnitra, že je bude ignorovat.
    Já nejsem ministr, takže svobodu vyslovovat se o teroristech pochvalně v podstatě připouštím /i když je mi z toho zle/, pokud ovšem nejde o výzvy k následování. Tam to podle mne naráží na skutkovou podstatu navádění k trestnému činu, a to už podle mne svobodou slova chránit nelze.

   • Vám se líbí, když někdo chválí teroristu, který pozabíjel desítky neozbrojených lidí včetně dětí?

    • Nelibi se mi ze by ministerstvo ci maxisterstvo vnitra melo rozhodovat o svobode slova!
     (a posilat pred soud po vzoru mutti Nemecka)
     Ze tresen nevnima „zasluhu“ ministra vnitra Chovance na rozvireni Capiho hnizda svedci o cem?
     Co „nestranik“ Kubice za vlady Necase? Jak a komu stranil?
     To jen tak z dalky.
     Co na to tresen z blizka ?

 15. Však taky ministerstvo nerozhoduje o tom, co je trestné čili nic. To má v gesci zákonodárce, moc výkonná plní jeho vůli.
  Znovu opakuju, že nebýt Babiše a jeho finty získat dotaci tím, že část firmy převede na děti a pak zase zpátky, žádná aféra by nebyla. Chovanec by byl na suchu.
  Jsou tací, co už za dotační finty šli do lochu.

  • Dodávám, že Kubice stranil jedině svému policejnímu útvaru a šlo mu o to, aby tento mohl vyšetřovat a nebyl rozpuštěn. Proto se obrátil na poslance s tím, že chce vyšetřovat citlivou oblast – napojení podsvětí na politiky, a to jak na vládní, tak i na opoziční. Jenže kápnul na hajzly, kteří to proti jeho vůli vynesli ven. Nakonec na to doplatilo hlavně to jeho vyšetřování. Ztratil možnost ověřit, co je na těch mafiánských drbech, ze kterých chtěl vycházet, pravdy.

   • To se samozřejmě týká jeho „stranění“ předtím, než se jako ministr dostal do politického soukolí.
    Je celkem pochopitelné, že nestranil sociálním demokratům, a to zejména Paroubkovi, který ho honil po soudech.
    Jeho hlavní lapsus v době ministrování byla obhajoba vadného postupu při kontrole platných hlasů na petičních listech prezidentských kandidátů.

   • Treseni, pokud se dobře pamatuji, ti vaší „hajzlové“ byli ti samí poslanci, kterým Kubice svou slátaninu předložil. A dovolím si prohlásit, že osoba, která přinese v předvolebním čase do parlamentu sbírku neověřených pomluv jednoho konkrétního politika a kravin, promíchaných s údaji s živých případů a skutečně si myslí, že to nebude bryskně zveřejněno a zneužito v „politickém“ boji, je příliš hloupá i na funkci obecního antouška v Paďousích, natožpak na šéfa boje s organizovaným zločinem. Takže buďto byl Kubice inteligenčně na hranici debility, nebo svou zprávou zkoušel hrát politické hry. A odmítám věřit, že byl Kubice jen takový policejní Mirek Dušín, lapený v soukolí české politiky; na to aby vůbec netušil, jak to chodí, byl v příliš vysoké funkci.

 16. Kubice ten materiál oficiálně předal parlamentnímu branně-brzpečnostnímu výboru. Byl označen jako tajný. Část, kterou Severa přenechal novinářům, byla pravděpodobně doslovným přepisem poznámek člověka z podsvětí, získaných při domovní prohlídce. A protože tomuto původu odpovídala slohová úroveň, bylo to označeno za slátaninu. Obsahem bylo například to, jak se lidi z polosvěta pokusili kompromitovat Paroubka, anebo familiérní označování některých prominentů. Například Ivan Langer – Íčko.
  Že je Severa hajzl, dokázal od té doby mnohokrát.

  • „Všechny informace o politickém podtextu jsou jen sbírkou tipů od „lidí z podsvětí“ nebo nedoložené výpovědi několika podnikatelů a úředníků.“
   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kubiceho-zprava-vybusna-smes-pravdy-a-drbu.A060611_210623_domaci_ad

   Tehdejší lidovec (a dnes Tradičně Odpovědný a Prosperující) Pavel Severa tehdy byl místopředsedou branného a bezpečnostního výboru, takže mě nezkoušejte přesvědčovat, že Kubice nevěděl, komu ten materiál dává do ruky, nebo že chudáček policejní plukovník netušil, že tam přidává neověřenou sbírku drbů. 😦

 17. Z titulu velitele blogu se dovolím vmísit do debaty Kubice. Ono to mělo širší pozadí. Beru to z hlavy, bez gůglování. Někdy v únoru toho roku se žvatlal (stálo ho to nakonec flek) Topolánek podřekl v rozhovoru pro noviny, že mají na vládnoucí socany bombu a že ji spustí v pravý čas, s ohledem na volby. A skutečně, to, že Paroubek šoustá nezletilá děvčátka a k tomu ještě na jachtě se národ dozvěděl v pravý čas. Severa, pokud se pamatuju, přepustil tu bombu redaktorovi z rozhlasu, který splnil svou veřejnoprávní povinnost a zveřejnil to ve svém vyváženém médiu, předtím ještě Langer, který se šel o přestávce jednání výboru vyčurat, upozornil novináře na to, že na stole v přístupné místnosti leží ta zpráva, otevřená na správné straně, aby si ji mohli jakoby náhodou ofotit. Scénário je jasné, je to vymyšlené s typicky topolánko-langerovskou jemností a inteligencí. A za tyhle tresen už desítky let bojuje, byť s havlovskou svatozáří nad hlavou. Ale v konečném účinku je to tak.

 18. Kdo si tenkrát dal tu práci a přečetl příslušné pasáže, musel dojít k názoru, že Paroubek je buďto hysterka, když tu záležitost s holkou na jachtě interpretuje jako obvinění z pedofilie, anebo že šikovně odklání pozornost od úplně jiných detailů.
  Podle mne za b/ bylo správně.
  Že na té jachtě nebyl, bylo asi jeho štěstí, protože to bylo nachystané, aby ho měli v hrsti. O dítko pod zákonem podle všeho nešlo.
  Co myslíte: ublížilo mu to ve volbách anebo pomohlo?

  • Víte, treseni, věta: „Paroubek má při letních dovolených na jachtě u svého přítele Bohumíra Ďurička k (sexuální) dispozici i jeho nezletilou dceru“. se podle mě ani jinak než jako nařčení z pedofilie vyložit nedá. A řekl bych, že kdyby někdo o vás veřejně naznačoval, že jste pedofil, asi byste byla také poněkud hysterická. Ale nebojte se, už mi to došlo, tohle konkrétní svinstvo nespáchali komunisti, takže pro vás je přijatelné a omluvitelné. 🙄

 19. Jenže takhle to v té zprávě není. Tam v odstavci, co měl Pitr o Ďuričkovi, stojí mj. toto:
  „Jsou zde informace o jeho mediálním průšvihu, týkající se jeho dovolené na jachtě. Dle zdroje novinářů zde měl držet a souložit se svojí nezletilou dcerou, kterou má mít při jeho návštěvách k dispozici Paroubek.“
  Skutečně se stalo to, že Ďuričko zval Paroubka na společnou dovolenou na jachtu, což se mediálně prolátlo v souvislosti se zjištěním, že Ďuričko byl agent StB. Novináři s tím kamarádšoftem začali Paroubka otravovat a ten nakonec nikam nejel. To se odehrálo v roce 2005. Jak Pitr přišel na to, že Ďuričko láká Paroubka na svou dceru, tehdy šestnáctiletou, není jasné. Každopádně ta slovní vazba „má mít k dispozici“ svědčí o tom, že se to teprve mělo stát a že se na možnost takové lahůdky podsvětí těšilo, a slovo „nezletilou“ o tom, že Pitra jeho zdroj v tomto ohledu informoval mylně.
  Ať už byli předtím kamarádi nebo nebyli, což Paroubek podával jednou tak, jednou onak, další vývoj ukázal, že se od Ďurička odstřihnout nedokázal.
  Mimochodem: slovo pedofilie nikdo jiný než on nevyslovil.

  • Mimochodem, treseni, „ta slovní vazba „má mít k dispozici“ nutně neodkazuje na nějakou budoucnost, ale může – podle kontextu – odkazovat i na aktuálně probíhající a neukončený děj, známý jen z doslechu.
   Mimochodem, treseni nikdo jiný to nevyslovil, (a ani nemusel, jak nepochybně moc dobře víte a usilovně vědět nechcete. 🙂 ) Všichni žumpalisti to jen vehementně naznačovali a mnoha slovy opisovali.

   • Ztrácíte naprosto zbytečně drahocenný čas, oh-u, nicméně je to Váš čas … Filantropie má široké mantinely … 😉 …

     • 😉 Děkuji. Jen jsem si dovolil jemně upozornit … Rád Vaše řádky čtu – je z nich cítit, že víte, o čem píšete …

   • Vážně?
    Já mám dojem, že to vykřikoval jen on. „Žumpálisti“ se snažili chytat podstatnějších detailů, i proto, aby z toho vydolovali nějakou onačejší bombu, jak údajně sliboval Topolánek, než že se pan premiér dopouští nevěry s nějakou nymfičkou. To by tenkrát nezkazilo pověst nikomu.
    Jestli to byl v době toho záznamu probíhající děj, pak by se určitě dřív nebo později vynořily kompro fotky.
    Ale já věřím, že na té jachtě fakt nebyl.

Komentáře nejsou povoleny.